Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van, ha nem hirdetik meg a...

Mi van, ha nem hirdetik meg a tantárgyat, amiből megbuktál?

Figyelt kérdés
Nem sikerült egy vizsgám sajnos, és ugye az a követelmény nálunk, hogy a következő félévben akkor újra fel kell venni. Azonban most második félévben nem hirdették meg. Gondolom szeptembertől újra meglesz hirdetve, de ez így nem para, nem lehet gond belőle, ugye?
2011. febr. 7. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem előfeltétele valaminek, nincs semmi gond - elég, ha akkor veszed fel legközelebb, amikor meghirdetik.

Ha épül rá valami, nézz utána, hogy van-e belőle vizsgakurzus - ha nincs, beszéld meg a tanároddal, hogy legyen.

2011. febr. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha épül rá valami, akkor sajna csúszol a diplomáddal, én is így jártam :(
2011. febr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak kötelező. Ilyen "bevezető" tantárgy
2011. febr. 7. 02:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azért rákérdeznék a tanárnál, hogy nem akarja-e meghirdetni keresztfélévben a tárgyat.

Mondjuk lehet, hogy nem, nem kötelező. De akkor legalább biztosan tudod.

És ha nem épül rá más tárgy, akkor semmit sem veszítesz, ha csak egy év múlva teljesíted.

2011. febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hova jársz? Én pont így vagyok egy tárggyal, csak épül is rá másik, a tanár azt mondta, hogy ha a kari nemtudommilyen bizottság engedélyezi, akkor meghirdeti a tárgyat (ezzel párhuzamosan pedig az előfeltételt is törlik). Tehát a TO-n kellett leadni egy kérvényt.


Ezt a részét nem értem: "az a követelmény nálunk, hogy a következő félévben akkor újra fel kell venni" Ha ez igaz, akkor azt jelenti, hogy ha a második félévben nem veszed fel, akkor kivágnak. Nem valószínű, hogy így van :) Mindenesetre TO, ott megmondják a tutit.

Még egy dolog: nem tudom, tudod-e, de a különböző egyetemeknek különböző szabályaik vannak. Azért veszélyes itt kérdezni és nem az egyetemen, mert könnyen lehet, hogy amit mondjuk az én egyetememen megengednek, a tiédén nem. Szóval ha nincs szerencséd, jól félreinformálnak itt pusztán segíteni akarásból.

2011. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

PPKE-BTK

Szerintem azért nem hirdette meg a tanár, mert ugye kötelező nálunk a szakon, és általában első félévben javasolják. Majd jövőre:)

2011. febr. 7. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, ha nem épül rá semmi, akkor ne parázz, majd felveszed szeptemberben.
2011. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De egyébként ilyenkor nem kéne CV kurzust hirdetnie a tanárnak? Jövőre elég sanszos amúgy, hogy a majd akkori elsősök miatt betelik minden hely
2011. febr. 7. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem telik be, illetve neked elsőbbséged lesz, mert nem vagy elsőéves, tehát kevesebb éved van már felvenni a tárgyat.


Nálunk is úgy állítják össze a rangsort, hogy a felsőbbévesek előnyt élveznek.

2011. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!