Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha 150 óránál...

Mi történik, ha 150 óránál többet hiányzok az iskolából egy tanév alatt?

Figyelt kérdés
Elvileg annyit szabad egy évben. az nagy baj, ha elérem a határértéket, vagy túllépem? Mi történik akkor?
2011. febr. 7. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt eléred akkor év ismétlés de tehetsz osztályozó vizsgát is csak az nem valami egyszerü dolog
2011. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
ha egy adott tantárgy össz óraszámának 30%án nem jelensz meg, mind1 hogy igazoltan vagy igazolatlanul, osztályozóvizsgát kell belőle tenned... tehát elég akár 20x rosszul hiányozni, mer pl ének, rajz, és a hasonlóan ritka tárgyak (heti 1 ) azokból a legkönnyebb összeszedni.. 150 órával elég nagy eséllyel összeszeded valamelyikből azt a 30%ot, de tanárfüggö hogy figyeli-e vagy sem. ha szivatni akar figyeli.
2011. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tuti bukta
2011. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem 250 óra? Amúgy igen, osztályozó vizsgáznod kell akkor, de nem feltétlenül mindenből, mert ha van legalább három jegyed, akkor már osztályozható vagy, de ha az órák bizonyos százalékáról hiányoztál, akkor lehet hogy megint előkerül ez a vizsga-dolog, tanára válogatja.
2011. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én 150 órát hiányoztam tavaly 7.-ből pontosan, de az csak 5 hét hiányzás... Minden nap 6 órám volt, de nem tom, hogy te milyen tanuló vagy, én kitűnő voltam év végén.... (Nem lógtam, mert már 5 óra igazolatlan után is jelentik, nekem el volt törve a lábam)... Igazából nem tudom, hogy te milyen dolog miatt lépted át az is fontos!
2011. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
max 3 tantárgyból lehet soztyálzóra menni,ha több tantárgyból nincs meg a minimum óraszám akkor mindenképpen év ismétlés,persze ha ki nem rúgnak..ez elég magas hiányzás már
2011. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A határ 250 óra, nem 150. (kiéve nem tanköteleseknél akiket 30 igazolatlan óra után kivágnak) Hogy mi történik, az tőled is függ. Ha azokon az órákon, amikor bejársz dolgozol, pótolod a mulasztott anyagokat és van elég jegyed, akkor lezárhat a tanár. Nálunk heti egy órás tárgynál két jegy kell, amúgy három. Ha ez nincs meg, vagy a tanár úgy dönt, hogy nem vagy osztályozható, akkor osztályozó vizsga következik. Nincs korlát, hogy hány tárgyból, az a pótvizsga volt, de már az a rendelet sem él. Viszont az iskola megtagadhatja az osztályozó vizsgát, ha a hiányzásaidnak több, mint felét nem igazoltad. Ha szakiskolás vagy, akkor viszont a gyakorlati oktatásról csak 20%-ot lehet hiányozni, és ez a jegy nem pótolható sem osztályozó vizsgán, se pótvizsgán!

Egy osztályfőnök

2011. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótok válaszát!

Tüdőgyulladásom volt, hiányoztam 95 órát. Ma vittem ki az ellenőrzőmet az osztályfőnökömnek, amiben az igazolás volt, erre mondta, hogy mostantól csak óvatosan, mert ha túllépem a 150 órát, akkor onnantól nagyon macerás a helyzet. Akkor ezek szerint rosszul tudja, és nem 150 hanem 250? Mindenesetre megpróbálok már minden nap bemenni.

2011. febr. 8. 02:28
 9/9 anonim ***** válasza:
nekünk is 250, sztem rosszul tudja vagy csak véletlenül mondta rosszul:)
2011. febr. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!