Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen rossz a magyar...

Miért ilyen rossz a magyar felső oktatás?

Figyelt kérdés

Nálunk 15 tantárgy ütközésekkel, a neptun sz@rakdásával, idióta TO-sokkal.

USA: 3 tanegység, nincs ütközés, de keményen kell szakirodalmat olvasni óráról-órára, projeteket kell összeállítani, amit megbeszélnek. Nincs ütközés, nincs este 7-ig tartó óra, a TO meg állandóan nyitva van ha problémáid adódnak.

Miért szidják mégis az amcsi oktatást, semmi önkritika nincs bennünk...


2011. febr. 9. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert ilyen hallgatók vannak benne, mint a kérdező.
2011. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Előző:

Nem én állítok össze 15 tantárgyat, nem én csinálom a lehetetlen időpontokat, nem én vezetem az egész rendszert akkor meg miért lenne az én hibám. Egyáltalán nem a hallgatókon múlik h sz@r az egész.

2011. febr. 9. 11:23
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Mert utána az amcsi hallgató lediplomázik és fele annyira nem ért a szakmájához, mint a magyar
2011. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha szerinted ilyen szuper az amcsi felsőoktatás, akkor menj és tanulj ott. Senki sem kötelez arra, hogy ebben a szerinted szemét rendszerben szerezzél diplomát.
2011. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem te egy kicsit általánosítasz:) A TO, a tanszékek órarend összeállítása, és a tantárgyak mennyisége sem a felső oktatási rendszertől, hanem az adott egyetemtől függ. Nekem 6 órám van hétfőtől szerdáig, a TOsok aranyosak, és nincs ütközés sem. Iratkozz át:)
2011. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Egeszen mas oktatasi rendszert hasznal a ket orszag. Velemenyem szerint pedig jobban jarsz egy amerikai egyetem diplomajaval mint barmelyik magyar egyetemevel.

Sokmindent lehet mondani az amerikaiakra es az amerikai oktatasra, de a legfontosabb uzleti szabalyt (az ugyfel az elso) mindig es mindenhol betartjak. Mar csak azert is betartjak, mert van hova fordulni ha nem tetszik a szolgaltatas, es lehet hogy ki is rugjak az illetot ha nem tiszteli a diakokat (mig itt Magyarorszagon en soha nem hallottam rola hogy barmilyen TO-st azert rugtak volna ki mert bunko volt, hiszen majdnem mindegyik az.)

Ugy velem, hogy az amerikai oktatasban egyebkent is kevesbe "szopatnak" feleslegesen, hanem inkabb fejleszteni akarnak, mig itt Magyarorszagon inkabb letorni es halalraszivatni. Igy mire ott megkapod a diplomadat, nem leszel idegroncs, ahogy itthon erre igen nagy eselyed van.

2011. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Miért sírsz az ütközések miatt, ez az egyetem velejárója. A tankörtársaidtól kérj jegyzeteket az ütköző órákról! Ugyanígy, te is segíts annak, aki jegyzetet kér!

Az amerikai oktatási rendszerhez inkább a levelezős képzés hasonlít a legjobban. De az is úgy van megoldva, hogy négy hetente egy hét.

2011. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
50%
emberek ennyire nem lehettek hülyék. nem látjátok a fától az erdőt! Mo.-n a pénz a probléma. mivel az usában mindenki rohadt kemény pénzeket fizet, azért, hogy egyetemre járhasson, ezért nem is buknak ki annyian, nem veszik fel ötödjére ua. a tárgyat sem. a tanároknak, TO-soknak is megvan az érdekük, hogy jól végezzék a munkájukat, hiszen őket legalább normálisan megfizetik.
2011. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A neptunos és TO-s megjegyzéssel egyet kell értsek. én két két éves szakot végeztem, de amikor kérdeztem vaalmit a TO-n egyik ügyintéző azt mondta fingja nincsen róla, a másik meg azt, hogy lehet. Nálunk volt, hogy este kilencig óra. Tankönyv alig - jogból nuku. Tárgyfelvételi időszak, meg vizsgafelvételi időszak kész káosz-értésétek úgy, hogy a rendszer összeomlott mindíg. Amúgy egyébként a TO is-csak délig nyitva. Van mikor a sorszámhúzó automata sem üzemel. Fénymásolóba is problémák zöme, lefagyó gépek...És még sorolhatnám még mik. Amelyik tanár meg jó, azt elküldik, és azok maradnak, akik - már bocsi a kifejezésért - de a rendszer és az új igazgató seggét nyalják. A pénzmegvonásokról meg már nem is beszélek. A külföldiek meg az angol nyelvű szakokra jelentkeznek, és főleg a Kosshuton.
2013. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Túl sok embert vesznek fel
2014. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!