Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar oktatás miért a...

A magyar oktatás miért a lexikális tudásra megy rá?

Figyelt kérdés
Az USA-ban inkább a gyakorlatra, és meg lehet nézni, ők nem tanulják szärrá az agyukat, de mégis tartanak valahol.
2011. szept. 15. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mert más kultúra, más pedagógiai szokások váltak hagyományossá. Mégis mit értesz azon, hogy tartanak valahol? Az országot így is olyanok irányítják, akiknek megvan a műveltségük, ahhoz viszont ott egyetemre kell menni.
2011. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, az USA-ban ellébecolják az általánost és a gimit, viszont egyetemen halálra tanulják magukat.
2011. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Egyre kevésbé megy rá a lexikálisra, és szerintem ez kicsit szomorú. :( Fejlesszük a készségeket alsó tagozatban, de gimiben ne ott tartsunk már, hogy le tudunk-e olvasni egy ábrát...
2011. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

A második hozzászólót megerősíteném, de szerintem ez így helyes, ahogy az USA-ban folyik. Csupa felesleges tantárgy van általános és középiskolában is, amelyek olyan lexikális tudások, melyeknek 95%-át elfelejted jó esetben érettségi után, általánosságban pedig már másnapra is. Mert egyszerűen nem érdekel, és nincs rá szükséged. Amit pedig tanulni szeretnél, és igazán érdekel, arra nem marad energiád, mert a mellette levő tizen-akárhány tantárgy mindegyikéből elvárják, hogy értsd, tudd, tanuld meg, emlékezz rá. Jobbnak tartom, hogy csak abból a szakterületből kelljen legjobb tudásod szerint teljesítened egy felsőfokú intézményben amely érdekel, és addig pedig ne legyen az illető számára csupa felesleges tantárgy.

Pl. én autószerelő leszek, és pont lesz*rom angolon kívül az összes érettségi tantárgyat, mivel a későbbiekben egyikkel sem fogok majd találkozni, és a szakmámban sem várják el, hogy tudjam, Ady vagy Petőfi élt-e előbb.

Ugyanígy van egy mondjuk varrónő, akinek tudnia kell a polipeptid lánckötést, egy szakács, akinek tudnia kell hatodfokú hatványokat megoldani. vagy egy asztalos, akinek tudnia kell mi történt az ókorban Babilóniában.

2011. szept. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Szeretnék tenni egy megjegyzést. Az amerikai átlagemberek nagyon buták és tájékozatlanok.(tapasztalat) Amit viszont kétségtelenül megtanítanak nekik az iskolában az a nyitottság,önbizalom és kreativitás, ami a mi porosz típusú oktatási rendszerünkből teljességgel hiányzik.

Azon persze el lehet vitatkozni, hogy melyik a hasznosabb a gyakorlati életben.

2011. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Hát én már most el vagyok egy kicsit "keseredve"! A lányomat gyakorlatilag felvették az összes megjelölt gimnáziumba. 8 éven keresztül kizárólag ötös volt a bizonyítványa. A gimnázium ahová végül is most jár /9.-es/ egy jó nevű intézmény ..és itt értem a híresen jó közösségi életet is. Sorra íratják már 1 hete a dolgozatokat. Nyelvi tagozat, erre nem nyelvből választják ketté az osztályt a felvételi eredmények alapján hanem matematikából! Az én gyerekem az erősebb matek csoportba került ..sajnos. A "gyengébb" matekosok most kapták ki az év eleji dolgozatokat. A kettes jegy ritkaságszámba ment. Már előre elkönyveltem nálunk is a rossz jegyet pedig még nem is írtak. kémiából közölték, hogy minden órán írni fognak az összes reakciókból, vegyületekből, oxidokból stb. Aki 1! hibát vét a dolgozatban az elégtelent kap. Akinek mindig lesz csakis egy hibája az megbukik félévkor! Magyarból ugyanez. Egyetlen helyesírási hiba egyes. Na ez nekünk sikerült is nyelvtanból. Ebbe a gimibe kb 4.6-os átlag volt a minimum bejutás. Már év elején beszéltünk a lányommal, hogy fogja fel itt nem ő lesz a legjobb tanuló mint eddig. Ha lehet legyen 4-es átlag felett, de a legfontosabb, hogy érezze magát jól a suliban. Azóta is változatlanul szorgalmasan tanul mint eddig. De nem tudom, hogy mire jó ez, hogy lenullázzák a gyerekek önbizalmát a béka feneke alá. Itt van egy csomó gyerek aki mindenféle versenyekre ment még általánosban. Egyébként egy erős "gyakorló jellegű" isibe járt. Én mint anyuka messzemenőkig nem értek egyet azzal, hogy gyenge az oktatás színvonala. Lehet, hogy kis falukban néhol előfordul. Ált. iskola 6. osztályában már esszét írattak a gyerekkel magyarból. A történelem leckéket rendszeresen PPT-be írták különféle egyéb anyagok csatolásával. Hát nem tudom? Amíg nem megy el a kedve ettől a kedves fogadtatástól amit itt kaptak akkor nem lesz baj.
2011. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!