Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » E-felvételi! Mellékletek...

E-felvételi! Mellékletek csatolása? Így jó?

Figyelt kérdés

Ha scannelem a hiteles másolatát a bizonyítványnak, és a nyelvvizsgámnak, akkor azt elfogadják?

Diákigazolvány igénylést is lehet neten?

Ügyfélkapuval hitelesítem, és kell még v.mit csinálni, vagy úgy kész?


2011. febr. 9. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elfogadják, mert nekünk is a suliban ezt mondta az osztályfőnökünk... mondjuk értelmét nem látom hogy miért hiteles másolatot küldjek be amikor az eredeti is épp annyira hiteles...


Diákigazolványt lehet igényelni, a Személyes adatok Diákigazolvány igénylése rovatában.


Ügyfélkapuval ha hitelesíted akkor már csak annyi tennivalód van hogy a még esetleg meg nem lévő dokumentumokat ( pl ha idén érettségizel akkor az érettségi bizonyítványt majd feltöltsd vagy beküldd, ha meglesz, illetve hogy fizess, ha eddig még nem tetted volna meg.

2011. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elfogadnak ezek bármit, az a igazság... Gondolkoztunk is annak idején, hogy ez mennyire jó módszer így, hiszen elég könnyen hamisítható. De végül is nekünk mindegy volt.


Ha már hitelesítetted, akkor nem tudsz módosítani, vagy ha módosítasz, újra kell hitelesíteni. Viszont ez csak február 15-ig igaz, utána semmit nem is lehet egy jó ideig módosítani, júniustól viszont újra lehet egy csomó mindent (sorrend, személyes adatok, dokumentumok pótlása, stb.)

2011. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" Gondolkoztunk is annak idején, hogy ez mennyire jó módszer így, hiszen elég könnyen hamisítható. "


És az miért jó?

Felvétel után az egyetemnek az az első hogy bekérje az összes dokumnetumodat amiből felvételi pontot határoztak meg számodra, és egészen decemberig elemezgetik azokat. Mondjuk eredetiek-e... Ha nem akkor repülsz az egyetemről és fel is jelentenek.

Szerntem ez a rendszer egy szimpla megelőlegezett bizalom. Egyszerűbb pérszáezezer embernek megelőlegezni a bizalmat és utána 1-2 csalót kidobni mint mind a párszázezer hallgatót rászabadítani a jegyzőre hogy náluk hitelesíttessék az összes bizonyítványukat.

2011. febr. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Igen, tudom, hogy bekérik a dolgokat, amikor már megvan a felvétel (bár tőlem az egyetem is csak másolatot kért mindenből, marhára nem érdekelte őket az eredeti, soha nem is látták).


Viszont az a véleményem, hogy ezzel akkor is vissza lehet élni, és hiába dobják ki utólag az illetőt, ha már mástól elvett egy helyet (bár szerencsére nem sokan játsszák ezt).

2011. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!