Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2012-től az érettségi pluszpon...

2012-től az érettségi pluszpontszámok 480-ról 500 pontra emelkednek. Szerintetek ez mennyivel fogja megemelni átlagban a a főiskolák/egyetemek ponthatárait? ( BGF, turizmus-vendéglátásra szeretnék egyébként a cél )

Figyelt kérdés
Azért ez csak 20 pont, de én ezt nem fogom tudni kihasználni mivel nem teszek majd emelt érettségit, ("csak" egy felsőfokú nyelvvizsgám van) és most hiába nézem az adott szak ponthatárát, mivel '12-től mindegyik fog emelkedeni ÁTLAGBAN valamennyivel emiatt, csak kérdés hogy mennyivel?
2011. febr. 11. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mivel egy darab emeltért 10-zel több pont fog járni és rendszerint egy emeltet letesz mindenki ezért én 10 körül saccolnám. Nem hiszem, hogy olyan sokan mennének két emelt érettségit tenni (csak így érhető el a maximum pluszpont), amíg nincsenek rászorítva.
2011. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tavaly 418 volt BGF-en a ponthatáron, akkor '12-ben meg lesz kb. 430... És ezt egy középszintű angollal meg matekkal/törivel kéne összehoznom ( + felsőfokú angol nyelvvizsga ) Kellene egy 98% angol és egy 96% matek/töri középszintű, és akkor az: 2x98 + 2x97 +40=230.. húzós lesz...
2011. febr. 11. 23:07
 3/19 anonim ***** válasza:

Az nem húzós, az már-már lehetetlen. Az a gond, hogy hiába tudod nagyon, ha valamit elrontasz, máris vesztettél 1-2 pontot, és nem lesz meg az a pont, amit akarsz...

Én azt javaslom, hogy csinálj valamiből emelt szintet, másképp nagyon necces lesz.

2011. febr. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha viszont rakok az csak töri lehet.Az emelt mennyivel nehezebb mint a középszintű? Illetve mondjuk egy töri emelt szintű 75%-ra ( nekem elég lenne ) mennyivel kell többet tanulni mint mondjuk egy középszintű 90%-ra?
2011. febr. 12. 12:07
 5/19 anonim ***** válasza:
Csak úgy megsúgom, hogy jövőévtől, akkor nyerhetsz felvétel felsőoktatásba, ha 2 emelt szintű érettségit teszel!
2011. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
jövő évtől még nem hanem majd 2 év múlva legkorábban,mert aki most 3.os már fel se tudna készülni.. abszurd lenne..
2011. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, ezt a dolgot 2013-tól tervezik, de egy kisebb botrány van, hogy még mindig nem lettek kihirdetve a végleges követelmények, tehát az is lehet, hogy az egész 1 évvel későbbre csúszik, és csak 2014-től lesz. De 2011-től még biztosan nem.
2011. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Biztosra én sem tudom, lehet igazatok van, nekem egyetemi tanár mondta, hogy most tavasszal ha megszavazzák, jövőre már ez lép életbe!
2011. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"De 2011-től még biztosan nem."

Na, igazából 2012-t akartam írni, persze idéntől sem :)


Az egészen biztos, hogy ilyen mértékben nem változhatnak a felvételi követelmények 1 éven belül, 2 évet kell rá hagyni, hogy mindenki tisztességesen fel tudjon készülni. Ezért legkorábban 2013-tól lehetnek ezeket bevezetni, ezért is írtam, hogy 2012-től még egészen biztosan nem. Csakhogy a 2013 sem biztos még, mert bohóckodik a kormány...

2011. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Na szóval mennyivel szerintetek mennyivel nehezebb egy töri emelt mint közép?Mondjuk egy töri emelt 75%-ra ( nekem elég lenne ) mennyivel kell többet tanulni mint mondjuk egy középszintű 90%-ra?
2011. febr. 12. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!