Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2012-től az érettségi pluszpon...

2012-től az érettségi pluszpontszámok 480-ról 500 pontra emelkednek. Szerintetek ez mennyivel fogja megemelni átlagban a a főiskolák/egyetemek ponthatárait? ( BGF, turizmus-vendéglátásra szeretnék egyébként a cél )

Figyelt kérdés
Azért ez csak 20 pont, de én ezt nem fogom tudni kihasználni mivel nem teszek majd emelt érettségit, ("csak" egy felsőfokú nyelvvizsgám van) és most hiába nézem az adott szak ponthatárát, mivel '12-től mindegyik fog emelkedeni ÁTLAGBAN valamennyivel emiatt, csak kérdés hogy mennyivel?
2011. febr. 11. 22:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
SOKKAL NEHEZEBB!!
2011. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebb. Viszont emelt nélkül szerintem ne nagyon reménykedj.
2011. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Innentől még van másfél évem.Annyi idő alatt csak fel lehet készülni, meg hát szeretem én a törit csak alap csoportba vagyok, de másfél év azért remélem elég lesz.
2011. febr. 12. 15:05
 14/19 A kérdező kommentje:
Meg kb. 75% kell nekem ( max 80% ), szóval az remélem nem annyira húzos.
2011. febr. 12. 15:09
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha emelkedik is a ponthatár nem lesz számottevő. Igaz, hogy az emeltszintű érettségiértöbb pont jár, azonban a nyelvvizsgákért, tudományos versenyekért, hátrányos helyzetért, sportversenyekért, fogyatékosságér... kevesebb jár.
2011. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Zoliol ***** válasza:

"Csak úgy megsúgom, hogy jövőévtől, akkor nyerhetsz felvétel felsőoktatásba, ha 2 emelt szintű érettségit teszel!"

Ez teljesíthetetlen!!!ha a 2 elvételi trágyból kell a 2 emelt akkor a mérnökinek nagy valószínűséggel lőttek.....akkor pénzügy számvitelre mek....bár lehet maradok a mérnökinél.... de ezt nehogy BEVEZESSÉK!!!!!!(7.es vagy2016ban érettségizek 2017re vezessék ezt be akor nembánom:D)


Egy tiltakozó aki nem nagyon akar 2 emeltet tenni

2011. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát pedig 2016-ra szerintem simán benne van hogy bevezessék, mert állandóan a felsőoktatás szinvonaltalanságáról beszélnek, így azért kicsit nehezebb lenne bekerülni :D De 2012-re biztos nem lesz ilyen változtatás.
2011. febr. 13. 18:19
 18/19 Zoliol ***** válasza:
akkor vért kell izzadnom matek meg a fizika emeltért.... ha nem sikerül akkor vagy jobbá csinálom az érettségimert ujraérettségizéssel vagy más tárgyból lesz emeltem és gazdasági
2011. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Aki azért siránkozik, mert emelt szintű érettségit kell tennie, az ne is menjen egyetemre/főiskolára...
2011. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!