Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha félévkor 4-es lettem egy...

Ha félévkor 4-es lettem egy tantárgyból akkor év végén megbuktathatnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy most ebbe a félévbe bukásra állok, tehát elég sok az 1-esem.
2011. febr. 14. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Lazán megbuktathatnak. A félévi jegy nem más csak egy pillanatnyi állapot. Akkor te éppen négyes voltál. Megjegyzem, kultúráltabb tanárok általában az első és a második félév jegyeit együtt nézik az év végi jegy megadásánál.
2011. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg, de ez tanárfüggő. Valaki az egész évet nézi, valaki csak a felét. Valaki sok 1-essel mindenképp megbuktat, és nem érdekli a pontos átlagod.

Szóval szerintem húzz bele, ha félévkor sikerült a 4-es, annyira nem lehet nehéz :)

2011. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
év végén az egész évet értékelik. ezt sokan hajlamosak elfelejteni.
2011. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a második félévben lényegesen rontasz, akkor a romló tendenciát is figyelembe veszi, ami lefelé kerekítést jelent...
2011. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
28%
4-esről nem buktathatnak meg. Még akkor sem, ha fejen állsz. Csak ilyesztget a tanárod, röhögj a képébe, legyen már tisztában vele, hogy hol a helye.
2011. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
44%
Így visszaolvasva az előző kommenteket: Azért nem buktathat meg, mert az 1. ill. a 2. félévben a jegyek számának közel azonosnak kell lennie. Ha ez nem így van, akkor jogod van reklamálni, ha ilyet csinál a tanárod ki is rúghatják. Csapj le az asztalra határozottan és ne félj, nem lesz semmi gáz.
2011. febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egyeseket szerzel, hanem normális jegyeket, akkor mindjárt nem kell ezen paráznod. Ha első félévben tudtál négyes lenni, akkor nem hiszem, hogy most nem tudsz valamilyen normális jegyeket összekaparni.

Tanulni kell, gyerekek!

2011. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rúgnák ki a tanárt, ha megbuktatna. Ha csak egyeseket szerzel, simán meghúz, és kész...Ha legalább ketteseid lennének. De hogy lehettél eddig 4es, most meg hirtelen csupa egyes...amúgy sem kezdődött olyan régen a félév, hogyan lett egy csomó egyesed??
2011. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!