Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy tantárgyból kijön a...

Ha egy tantárgyból kijön a 30% hiányzás, megbuktathatnak?

Figyelt kérdés

Tényleges hiányzásból szerintem olyan 20%-nál tartok, de a késések miatt kijöhet a 30%?

Mert tegnap azt mondta a tanár, hogy össze fogja számolni a késéseket, és ha kijön a 30%-om, akkor leszarja az közoktatási törvényt, megbuktat, felőle mehetek az oktatásügyi ombudsmanhoz is, őt nem érdekli. Megteheti ezt? Nem köteles az iskola osztályozó vizsgát előírni? És a késéseket összeadhatja egyáltalán, mint igazolatlan hiányzás?


2009. máj. 16. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
hááááát, beszélj sztem valahogy normálisan azzal a tanárral, mert 30% az baromi sok ...
2009. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Mindenképpen tehetsz osztályozó vizsgát, de szerintem meg fogsz bukni. Ha arra nem veszed a fáradságot, hogy bejárj a suliba, akkor majd heteket tanulsz otthon, hogy levizsgázz az éves anyagból? Szerinted ez mennyire valószínű?
2009. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az iskola házirendjétől is függ, de a legtöbb helyen a késést (gondolom, ha beírták, akkor nem 1 perc volt) igazolatlan órának vehetik.

30 % pedig rengeteg, azzal simán buktathatnak.

2009. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bejárok a suliba, csak mindig ez az óra az első, sokszor kések, ezért valamikor már nem volt pofám beállítani 20 perces késésekkel, ezért inkább nem mentem be, de ilyenkor vittem igazolást. Egyébként meg 4-es, 5-ös között állok belőle, ezért valószínűnek tartom, hogy le tudnék vizsgázni az egész éves anyagból.
2009. máj. 16. 09:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan köcsög a tanár és megvannak a jegyeid akkor már lezárhat, rosszabb esetbe osztályzóvizsgára kell menned
2009. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De buktatni - elégtelen osztályozó vizsga nélkül - nem buktathat, ugye?
2009. máj. 16. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:

A 30% az nálunk már automatikusan évismétlést jelent...

Egyébként meg ha akar úgyis tud olyan feladatlapot összeállítani amiből tuti nem írod meg a kettest!

2009. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha 4-5 között állsz, hogy néz már az ki ha megbuktat. Szerintem más is nagyot nézne.

Miért nem kérdezed meg osztályfőnöködtől? Esetleg ha jóba vagy vele meg nem szemét akkor lehet sikerülne a tanárral is megbeszélnie, hogy zárjon le

2009. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt pont ma találtam:

[link]

2009. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nem mondanám a tanárra, hogy szemét, de gyakran egyáltalán nem korrekt. Velem itt szívózik, hogy megbuktat, aki meg semmit nem tud, annak meg szó nélkül megadja a kettest, csak azért, mert bent ül az órán és bámul ki a fejéből.

De most már nem izélek rajta, tudom, hogy ha meg is buktat, az osztályozó vizsgát simán megcsinálom. :)

2009. máj. 18. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!