Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-n tényleg nincs pénzügy...

A BME-n tényleg nincs pénzügy és számvitel szak?

Figyelt kérdés
Ezen picit meglepődtem. Azt láttam, hogy van külön pénzügy képzés és számvitel jellegű is, de az nem egyenértékű egy pénzügy és számviteli diplomával. Csak azért olyan érdekes ez a számomra, mert nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodás és menedzsment, kommunikáció és médiatudomány ezek mind-mind megtalálhatóak és miért pont a pénzügy és számvitel maradt ki? Pedig szerintem arra elég nagy igény lenne, na meg kereslet is egy BME-s olyan diplomára.
2011. febr. 16. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

hát bizony nincs...

-->felvi.hu,egyetemek,főiskolák/szakkereső

2011. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
ez egy MŰSZAKI egyetem, a GTK már így is csak egy púp a hátunkon...
2011. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Van pénzügy mesterszak és van számvitel mesterszak.


Szerinted ha volna pénzügy és számvitel mesterszak akkor az egyenértékű lenne azzal, mint ha két szakot végeznél el? Egy seggel két lovat megülni? Lehet, de további kiegészítésekkel a másik szakkal. A két szak tekintetében éppen nem kevés kiegészítéssel.

Mellesleg a számvitelen is vannak pénzügyes tárgyak a mesteren és gondolom fordítva is, mint ahogy minden közgazdász képzésen is.


Alapszinten persze elég annyi tudás, ami belefér mindkét területről egyetlen képzésbe...sőt talán még középiskolai szinten is még megy ez, legalábbis régen ment, mert én is tanultam még anno számviteli és pénzügyi, adó tárgyakat is középfokon. Sőt mérlegképesen is.

2011. aug. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!