Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan érettségizzek le...

Hogyan érettségizzek le töriből? Segítség!

Figyelt kérdés
Töriből 4 év alatt sem nagyon sikerült semmit megértenem. Most itt lesz az érettségi és azt sem tudom, hogy hogyan fogjak hozzá. Létezik valami tankönyv, ahol kicsit leegyszerűsítve/összefoglalva taglalják a történéseket? vagy olyan, amit gyengébb képességűek is megértenek? Külön történelemtanárhoz manapság van lehetőség menni? Tudnátok adni pár tippet, hogy mit tegyek, nagyon megköszönném! 18/F
2011. febr. 16. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az érettségi tele van forrással, amit fel kell dolgoznod. Magyaránott van előtted a megoldás, csak ki kell bogozni. Ha van elég logikád, megoldod...

Igaz, ötösre ez kevés,de egy kemény hármast simán ki lehet belőle hozni.

2011. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A törihez le kell ülni, és be kell seggelni, nem nagyon van abban mit megérteni. Csaták, évszámok, királyok, rendeletek, szövetségek stb., lényeg, hogy állj neki és tanuld meg.
2011. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, épp ez az... Nincs olyan tárgy, hogy "seggeld be"...


Nálunk töritanár is első évben megmondta, hogy aki beseggeli, az nála max. hármast kaphat, mert a törit igenis érteni kell! Pl. ha megkérdezik egy "seggelőstől", hogy szerinte vajon miért nem csatlakozott Mo. Napóleonhoz, akkor mit mond? Nálunk ez nem volt benne a tankönyvben... Egyszerű logika, persze az alapokat tudni kell, de nem magolós a töri... Semmi sem az, max. a jog, de ott még nem tart a kérdező.

2011. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az érettségi nagy része szövegértés. Atlaszt lehet használni, szóval még az évszámokat sem kell bemagolnod, mert ott van minden a hátuljában.

Nagyon gyökérnek kell lenni ahhoz, hogy megbukj.

2011. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is most fogok érettségizni és nagyon félek a töritől mert mindig is utáltam és komolyan mondom hogy kb 2 évszámot ha tudok az egészből :D De sok dolog van amiben még a századot sem tudom, úgyhogy nagyon gáz a helyzet. Mindenki azt mondja, hogy könnyű az érettségin, de háát..nem is tudom. Nekem elég lenne a 2-es is ebből, csak ne bukjak meg:S Már alig várom hogy ne kelljen ezt a tantárgyat tanulni!! 18L
2011. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jólvan, tényleg örülök, hogy írtatok, de válaszolnátok a kérdésemre is?
2011. febr. 17. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak érettségire felkészítő könyvek, amelyek tele vannak olyan típusú feladatokkal, amiket érettségin is kérdeznek. A szóbeli tételeket dolgozd ki 1-2-3 oldalban MÁR MOST (illetve akkor, amikor megkapjátok, nem tudom, mikor van az), hogy aztán csak meg kelljen tanulni, szóval ne egy hónappal az érettségi előtt kelljen még kidolgozni is. Egyébként könyvekben is vannak kidolgozott tételek, legalább jegyzetek, de szerintem többet ér, ha te dolgozod ki, így egy témával foglalkozol néhány órán keresztül, hidd el, rengeteget segít.

Biztosan vannak módszertani könyvek is, amelyekben adnak kifejezetten töris tanulási tippeket.

Lehet használni az írásbeli közben atlaszt (bár lehet, hogy nem minden részénél), nagyon-nagyon sokat segíthet az is.

És tényleg sok a forrás, azokban szinte ott van előtted a megoldás valóban, csak odafigyelve kell elolvasni.

Az oh.gov.hu-n fent vannak a régebbi érettségik megoldással, nézd át azokat.

Az évszámokat sajnos szerintem be kell magolni, máshogy nem nagyon megy.

De a többi részt próbáld meg úgy felfogni, mintha ezek most történnének, ott, ahol te is élsz. Éld bele magad, képzeld el a dolgokat. Ha találkozol egy szóval, amit nem ismersz, vagy nem tudod elmagyarázni, akkor nézz utána töris szakkönyvekben, vagy neten (vigyázva a netes forrásra, mert írhatnak hülyeségeket). Pl. tudod, mi az a rendelet? El tudod magyarázni? 1-2 teljes mondatban, anélkül, hogy olyan szavakat használj, hogy "valami, izé"? Ha nem, akkor fogalomtárban nézz utána. Lehet, hogy erre konkrétan nem kérdeznek rá, de neked segít a megértésben.

Nézd át a régi térképeket, hogy régen mi hol volt, ilyen feladat is szokott lenni.

Hidd el, ha úgy érzed is, a középsulis tananyag nem olyan sok. Meg lehet csinálni, ha rendszeresen tanulsz. Egy középsulisnak csomó ideje van, még ha ez erős kifejezésnek is tűnik. 19-20 (tehát tőled alig idősebbek) éves egyetemisták képesek arra, hogy egy éjszaka alatt megtanuljanak 100-150 oldalakat. A módszer persze rossz, de 2-esre tuti elég (hozzáteszem, egyetemeken a ketteshez el kell érni legalább 50, inkább 60%-ot).

Az is fontos, hogy légy nyugodt, ne arra gondolj, hogy "jaj, ez nem fog menni", hanem csak foglalkozz az anyaggal, kapcsold ki a külvilágot és ne az utolsó pillanatban kezdj el tanulni. Engem pl. nagyon stresszel, ha 2 nap múlva vizsga és nem tudok semmit még - így nem lehet jól és eredményesen megtanulni az anyagot.

2011. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi kis biztatást mondanék, hogy a töri annyira nem vészes. Én már évek óta nem tanulom (csak amennyi humán szakon az egyetemen van), de mindig megnézem az aktuális feladatokat és megoldom. Eddig mindig volt kb. 60%-om, de 77 is, persze csak az írásbeli részt nézve:)
2011. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!