Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar diákok tényleg...

A magyar diákok tényleg ennyire nem tanulnak meg helyesen írni az iskolában?

Figyelt kérdés

[link]

Azt meg se említem, hogy ennyire nincs életük, ha ez számukra ekkora tragédiát jelent. De azért az nagyon durva, hogy tizenévesen ilyen szinten nem tanultak még meg helyesen írni. És lehet azt mondani, hogy itt csak azért nem írnak helyesen, mert ez nem egy dolgozat, itt nem kapnak rá jegyet, de hát aki megtanult helyesen írni, az úgy is ír. Én se kapok rá jegyet, mégis úgy írom le a szavakat, ahogy azokat le kell írni. Őket miért nem tanította meg senki helyesen írni?


2011. febr. 18. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%
Szerinted melyik nemzet diákjai tudják jobban a helyesírást? Halljuk a példákat, és azt is, hogy mekkora mintán, milyen módszerekkel végezted összehasonlító felmérésedet.
2011. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kötekszel. Ezt itt magyar fiatalok írták, ezért kérdeztem így. Fogalmam sincs, hogy más országban hogy írnak, de ez itt magyar nyelven van, és nyilván minden nyelven máshogy is tanítják a helyesírást, illetve más a módszer.
2011. febr. 18. 12:03
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Aki nem akarja,- és sejtem, hogy nemcsak a "linkelt" társaság van így ezzel - azt nem is lehet megtanítani. A hozzászólások közül az egyik különösen beszédes: "Azt a ku@va… Sokra hivatott kis tárasaság lehet ez. Lassan jön a tavaszi árvíz, meg kellene erősíteni a gátakat néhány tuskóval…"
2011. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Olvasgasd az itteni hozzászólásokat, és garantáltan sírva fakadsz!
2011. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem ezt az oldalt a fiatalok közül főként nem azok látogatják, akikből később orvosok, mérnökök, ügyvédek, közgazdászok lesznek.
2011. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Ma azt gondolják, hogy ez a divat, a menő.

Én is ostobának tartom ezt a sok diákot, de sokan direkt írják, hogy :wok, léécccci, köhszykeh, meg szihsza (cica, felnőttek kedvéért, ami macska, de sebaj), láw, lol, i helyett y, sz helyett x, v helyett w, és a többi baromságok.


De addig nem jutnak el, ha úgy írnak, mint ostoba, agyhalott plázapi.csa, akkor minden fórumon ostoba, agyhalott plázapi.csának fogják őket gondolni.


Ez meg onnan ered, hogy ma élőszóban is menő nyivákolni, nyávogni, affektálni, flegmázni.


Ahogy Hofi mondta: Ők a jövő záloga. De ro.hadjak meg, ha kiváltom!!!

:)


Én már megtanultam röhögni rajtuk, tedd ezt te is.

2011. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Jesszus, ennyi retardáltat. Nekem is van facebook a telefonomon, de nem azért hogy egész nap azon lógjak... Az ilyeneket hogy "Meghalok, ha megszűnik..:S" nem is értem.. Hát haljál, hallod, ha neked a facebook a legnagyobb örömöd az életben.. :|

A helyesírásról meg annyit, hogy nem tudom, én 19 vagyok, tehát annyira nagyon nem volt régen, mikor tanultam írni, de nekem (nekünk) érdekes módon sikerült rendesen megtanulni írni. Nem tudom hogy a tanítás színvonala esett, vagy a gyerekek lettek hülyébbek, de hát mikor az írást tanulják, még viszonylag kisebbek annál, hogy ilyen idióták legyenek...

2011. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

ma 12:03


Miért nem lett volna elég azt kérdezni, hogy "a diákok tényleg ennyire nem tanulnak meg helyesen írni az iskolában?"?

2011. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kedvencem: fentről a negyedik.

Amikor tizenéves csírák azon háborognak, hogy órán nem lehet "fészezni", mert unalmas, nem csodálkozom, hogy se írni, se beszélni nem tudnak, és kb. naponta 20 gyk-kérdés jön, hogy lehet-e terhes. :)))

Ezért nem regisztrálok közösségi oldalra. Isten ments, hogy ezekkel vegyenek egy kalap alá, hogy "fészezek". :)

2011. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én olyan országban jártam általános iskolába, ahol minden diáknak két dolog közötti választási lehetősége volt: vagy megtanult helyesen írni (és mást is), vagy megbukott. Ha megbukott, nem feltétlenül a tanár volt a hibás, nem őt vonták felelősségre, mint nálunk. Ha rosszul oktatott, akkor természetesen igen, de nem annak alapján állapították meg az alkalmasságát, hogy hány tanulója bukott meg. Nem tudom, hogy az a sok bukás helyes volt-e (két - három párhuzamos osztályból pl. max. egy maradt nyolcadikra), arról megoszlanak a vélemények. Egy kis nyomásra azért szükség van az általános iskolai oktatás során, különben a diák a feladatok elől kellemesebb éghajlatú vizekre hajózik. Nálunk a buktatás szinte tabu (volt), és a diák tudta/tudja, hogy úgysem bukik meg, mert ellenkező esetben a tanár a tantestületi toplista végére kerül. Hát ezért ír a "saját szabályai szerint megalkotott helyesírással". Én, ismervén magamat, soha nem voltam annyira öntudatos és előrelátó diák, hogy saját belátásom alapján -ismerve a körülményeket, és melyik diák nem ismeri? - összetörtem volna magamat, hogy megtanuljak helyesen írni, vagy bármi mást, amit az általános iskolákban oktatnak, ha nem lebegett volna állandóan a fejem fölött Damoklész kardja.
2011. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!