Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jogi előírás van...

Milyen jogi előírás van érvényben a tanuló óráról való kiküldését?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 20:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%
Atya úr isten... Amúgy kiküldhet. Ha meg a törvényt emlegeted csak legyint.
2011. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, és milyen jogi előírás van az órát teljes mértékben szétb*szó, tanárokat megalázó tanulók hatásos kezelését illetően????????? Olyan jogi előírás, amit gyakorlatban is alkalmazhat a tanár, és nem csak utalhat rá...

Engem ez érdekelne, de nagyon.


Egy tanár

2011. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Megette a fene, ha már kiküld az óráról. Talán úgy kellene viselkedni, ahogy kell. Akkor nem küldene ki. A jogszabályi előírást nem ismerem, de ha rajtam múlna én az óráról igazolatlanul való hiányzásnak venném.

Nem csak a jogokkal, a kötelezettségekkel is foglalkozni kellene!

2011. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Jog szerint nem küldhet ki.


Te pedig ugyancsak a jog szerint nem viselkedhetsz úgy, hogy ki akarjon küldeni. Ugyanis vannak kötelességeid, amelyeket a közoktatási törvény tartalmaz.


A kérdésed egyébként értelmetlen. A tárgyeset nem illik ebbe a mondatba. A nyelvtanóráról küldtek ki?

2011. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
nem kell felkapni a vizet,ne aggódjatok :D...amúgy nem tenném fel itt a kérdést ha beszólogatós rendbontós diák lennék,mer akkor nem érdekelne az egész,csak azért kérdezem,mer tanultam biosz tz-re,és amikor írtuk, haverom mellettem mondott vmi hülyeséget,amin neveettünk,de nem hangosan,mégis meghallotta a tanár,és mondta,jó adjuk be,egyes...jó,beadtuk leültünk,és halkan kérdeztem a haveromtól hogy van-e tippmix újsága,erre kiküldött minket. am egyáltalán nem vagyok az a hangos fajta,de ha már úgyis mind1 a tz-t illetően,akkor elfoglalom magam,hogy ne zavarjak senkit. szerintem egyáltalán nincs joga a tanárnak diákot kiküldeni,de ez csak az én véleményem,és kíváncsi vagyok más nézetekre,véleményekre,esetleg egy megbízható jogi szövegre...
2011. febr. 18. 20:58
 6/26 anonim ***** válasza:

A jog szerint nem szabad kiküldenie, mert korlátoz a tanuláshoz való jogodban.


De kezdjük az alapoktól: Mit tett a gyerek ha ki kellett küldeni az óráról??

2011. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
és bocsáááánaaaat hooogy elírtam,lőjjé le
2011. febr. 18. 21:00
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs joga kiküldeni ahogy neked sincs jogod órán röhögcsélni se hangosan se halkan.

Nomeg miután egyszer figyelmeztettek, elvették a dolgozatodat, utána még van annyi eszed hogy tippmixújságot olvasgatsz ahelyett, hogy olyan laposra húznád meg magad, hogy az ajtó alatti résen tudsz közlekedni...

2011. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
pontosan,kötelességem,hogy ne zavarjam diáktársaimat,de senkit se zavart,szal 1-0 ide
2011. febr. 18. 21:02
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem barátom, neked kötelességed kussolni órán nem röhögcsélni ha dolgozatírás van akkor szintén kussban ülni és írni.

Ha meg figyelmeztetnek akkor meghúzni magad és nem még egyéb baromságokat kitalálni mint az újságolvasás, hanem a csendben elfoglalod magad az jelenti egy figyelmeztetés után, hogy ülsz kussban meg sem mozdulsz és szégyelled magad amiért karót fogsz kapni.


Ha ezt nem fogod fel, sőt felsőbbrendűnek érzed magad akkor egyenesen le tudlak sajnálni, mert nagy gond van nálad...

2011. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!