Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jogi előírás van...

Milyen jogi előírás van érvényben a tanuló óráról való kiküldését?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 20:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
A tanulónak joga van a tanórát meghallgatni, azért jár iskolába. Miután egy osztályban van kb 20 gyerek, a többség joga kell hogy érvényesüljön, tehát teljesen érthető, ha kiküldi azt a gyereket, aki miatt a többiek joga sérülne.
2011. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
de nem olvastam újságot,mer ha figyelmesen elolvasod a kommentem akkor kiveheted h nem tudtam olvasni,ugyanis már ki is küldött a tanár,és azért mer megszólaltam,olyan kussban,h örültem ha a haverom meghallja
2011. febr. 18. 21:08
 13/26 A kérdező kommentje:
tehát senkit sem zavartam
2011. febr. 18. 21:09
 14/26 anonim ***** válasza:
69%

"A jog szerint nem szabad kiküldenie, mert korlátoz a tanuláshoz való jogodban. "


Biológia órán miért akar tippmix újságot olvasni?


Nagyon szaggatja magát, hogy tanulni akar....

2011. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

A tanárod azt látta, hogy az egyik rendbontást a másikkal tetézed, és már megunta, hogy folyton veled kell foglalkoznia.


Másrészt azt is látni kell, hogy egy dolgozat, ha fegyelemsértés van, a tanárnak is stresszes, hiszen biztosítania kell a tiszta és nyugodt körülményeket, hogy ne legyen pusmogás, és biztosan mindenki azt írja, ami a fejében van, és azt is, hogy aki dolgozni akar, az nyugodtan dolgozhasson, ti pedig már nem először kezdtetek beszélgetni, és ő így látta biztosíthatónak a rendet, hogy titeket kiküld. Kezdd az érdeklődést a többi tanuló jogainál, a tanár jogainál.


Nincs egyébként joga kiküldeni, de az adott esetben mégsem biztos, hogy tud mást tenni, viszont neked sem volt jogod azokhoz a dolgokhoz, amiket csináltál. Csöndben kellett volna maradni.

2011. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

"és azért mer megszólaltam,olyan kussban,h örültem ha a haverom meghallja"


Ahhá, logikus. Tehát annyira nagyon halkan szólaltál meg, hogy a barátod melletted nem hallotta, de a tanár a terem másik végében igen.

Tehát a közted és a tanár között ülő összes gyereknek hallania kellett, hiszen a tanárig eljutott a hang.

Akkor mégsem voltál olyan hejj de csendes...


Öcsi, bunkó voltál, kiküldött a tanár. Kár ezen rugózni.

Jogai annak vannak aki teljesítette a kötelességeit is.

2011. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én nem vagyok tanár, de volt szerencsém ma egy alsós osztályt felügyelni egy tanórán. Hát mit mondjak, a kis másodikosok nem épp angyalok, de volt annyi eszük, hogy nem beszélgettek, nem zavarták egymást a feladatok megoldása közben. Sőt, voltak olyan okosak 8-9 évesen, hogy feltették a kezüket és kijöttek az asztalhoz feltenni a kérdést halkan, hogy csak én halljam. "Az a szabály hogy figyeljünk egymásra. Ha hangosan beszélek nem tudnak figyelni a többiek"-mondta az egyik, amikor megkérdeztem hogy miért nem a padból teszi fel a kérdést....

Mondom, általános iskola második osztálya....

2011. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
tehetek róla hogy olyan rohadt jó füle van annak a tanárnak? am meg rendesen tanulok,4.5-ös átlagom van,és ezt a tetves bioszt is megírtam volna min 4-re, és ahhoz képest amiket hallok,hogy a nővérem osztályában (ugyanaz a tanár) a hátsó két sorban úgy ordítanak k*** anyáznak h az első kettő sorban alig lehet figyelni,és őket mégse küldte ki,ezért bosszantó a velem kapcsolatban meghozott döntése
2011. febr. 18. 21:17
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, lehet hogy jobban érdekli a tanárt a sorsod, mint azoké, akikből mindegy mi tesz, nem lesz semmi. Addig jó, amíg a tanár próbál tanítani, ha már nem teszi, lemondott rólad.
2011. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Tehát már ott tartunk, hogy a tanár a hibás, mert jó a füle, és nem lett volna joga meghallani, hogy beszélsz.

Na hagyjuk abba, lásd be, hogy vesztettél.

2011. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!