Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jogi előírás van...

Milyen jogi előírás van érvényben a tanuló óráról való kiküldését?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 20:30
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
de nem olvasod a kommentjeimet? engem ennyiért kiküldenek mást meg hagy, hogy hadd ordítson,zavarja az órát,le van szarva,nézzél már bele az én helyzetembe,nekem rossz ha kiküldenek,a tz-t is simán megírtam volna,órán is figyelek.
2011. febr. 19. 22:07
 22/26 anonim ***** válasza:

Figyi, az élet igazságtalan.

Felnőttkorodban ugyanez lesz: a kollégád nem fog dolgozni mégis több fizetése lesz mint neked úgy hogy szétdolgozod magad.

Jobb ha most hozzászoksz.

2011. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
kösz...kicsit nehéz lesz,de hát ezvan
2011. febr. 22. 18:38
 24/26 anonim válasza:
41%

Nem, nem küldhet ki az óráról.

Nem értem, miért kell ennyire hibáztatni a srácot. Én már fősulira járok, de ott is előfordul, hogy elnevetem magam órán. Ha valaki beszól valamit, nehéz kibírni kuncogás nélkül, ez ugyanúgy munkahelyen is előfordul, akárhol. Persze nem az idétlen vihogásról beszélek, mert azzal tényleg zavarja a többi tanulót. Nem mondhatjátok komolyan, hogy valakinek elveszi egy kis nevetéssel a tanuláshoz való jogát.

Ezenkívül, ha előbb fejezte volna be a dolgozatot, akkor olvashatott volna újságot. Miért zavarja a tanárt, ha csendben újságot olvas, így nem zavar senkit.

Arra válaszolva, amit egy tanár írt: Lehet, hogy nincs rá törvény, viszont meggyőződésem, hogy egy tanárnak tudnia kell fegyelmet tartani. Nálunk is voltak olyan tanárok, akiknek az óráin mindenki fegyelmezetlen volt, viszont voltak olyanok is-elég sok-ahol fegyelmezett volt mindenki, és a tanár se küldött ki soha senkit óráról. Egyszerűen tudott fegyelmet tartani. Az menjen tanárnak, aki ezt megtudja tenni egy hangos szó nélkül. Nekem szerencsére nem egy ilyen tanárom volt.

Lehet lepontozni.

2011. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
végre valaki aki nem basz le :D
2011. márc. 10. 19:03
 26/26 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy nevetésért kiküldeni túlzás, persze beismerem, hogy vannak olyanok, akiknél már én örülök, hogy kiküldenek, mert már engem is idegesítenek.


Különben nálam volt olyan, hogy azért küldtek ki valakit, mert nem tudta követni azt, ahogyan a tanár gyorsan elmormolt egy logaritmikus egyenletet és a tábláról írt le egy olyan nem megegyező felírást, amit valaki más írt fel.


Tehát: Nem mindig "jogosan" küldözgetnek ki a tanárok diákokat.


Másrészt viszont kb. nulla esélyed van arra, hogy tegyél ellene valamit. Ha sikeres is vagy, akkor is csak máshogy fog megszívatni.

2011. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!