Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jártál Waldorf iskolába?...

Jártál Waldorf iskolába? Neked se tetszik az oktatás?

Figyelt kérdés
Hát én Waldof iskolába jártam 6 évet, mert hiperaktív voltam. De áá olyan gáz az a suli.. 4.be tanulnak meg írni, meg mennek kapálni kiskertekbe, meg csinálnak maguknak magvas kenyeret és azt eszik.XDD meg vannak ilyen órák h euritmia, fafaragás, ének, rajz, geometria, meg mindennap még 6.ba is ugyanazokat a verseket mondják meg énekeket, meg dobolnak, de 8.ra nem tudnak 1 egyenletet kiszámolni, 8.ba tnaulják meg a terület kerültet stb.. 3ig vannak 6.ba iskolába, azért h euritmiázzanak, haza mennek és 6.ba az a házi, h rajzoljanak 2 fát, meg díszitsék ki a füzetet. Amugy füzetük, meg tk.-juk sincs, abba is maguknak írnak, ezzel megy el az idjük, h irnak egy nap 10 oldalt, (már a tudnakXD) és még a szorzotáblát se tudják 6.ba de azért áengedik őket, hagy éljen a gyerek..
2011. febr. 19. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Ha Waldorfba jártál volna, le tudnád írni, hogy "hadd". Amúgy annyiból jó, hogy jobban figyelnek az értékeikre, a személyiségükre, de sajnos, mikor kikerülnek a gimiből, alig tudnak valamit az életről, nehezen kezelik a problémákat.
2011. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

nekem egy ismerősöm jár oda

mutatta a füzeteit meg hogy van olyan tantárgy amit csak 1 hónapig tanulnak

2011. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Ez durva. Én azt hittem hogy jó suli, vagy mi.....
2011. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem jó suli, csak valamiért menő név lett... de csak ilyen agyhalottak kerülnek ki onnan....
2011. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Kisfiam ovis csoportjából három gyerek is odament, az egyiket gyorsan el is hozták. A szülei mesélték, hogy óra közben császkálnak a gyerekek, amelyik unja magát, az egyszerűen kimegy a folyosóra, de rászólni nem szabad, nehogy sérüljön a kis lelke :=). Oktatás tényleg nincs sok, valóban az egyén "kibontakozását támogatják", gyakorlatilag a gyerekek szinte azt csinálnak, amit akarnak, mindezt borsos tandíjért, amit az év 12 hónapjában kell fizetni, azaz a nyári szünet hónapjaira is.
2011. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát látjátok itt az élő példa,(én) h kik kerülnek ki onnan..:D Amikor átmentemnormális suliba, akkor ugy levoltam maradva, mostis bukdácsolok folyton, semmiböl nincs meg az alap, és ha az alap nincs meg akk nincs mire épitei.. töriböl kb. 500 év kimaradt nekem..:S Pedig nekem oviba is aztmondták, hogy milyen okos vagyok, meg még mostis az lennék.. Csak emiatt a suli miatt kialakult nálam 1 figyelemzavar (84%-os), mert soha nem kellet megerőltetnem az agyamat, meg figyelnem, és mostmár nemtudok figyelni.:S:S Meg az angol óra is abból állt, h 6.ba olyan szavakat tanultunk, h apple meg a tanár emlékszem behozott 1 virágdíszes aztalkát, és tanultuk, h mien virágok vannak rajta..:D:D Szünetekbe folyton cigiztem az udvaron, mindig lógtam, igazolást is hamisitottam már magamnak, h ne kelljen oda bejárnom. Most 8.os vagyok, és államiba járok, szeretem a bnőimet a sulib, de a tanórákra ugy félek bemmenni h..:S:S
2011. febr. 19. 15:45
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
Az, hogy a társadalmunk eszméletlen tempót diktál, nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz a módszer.
2011. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm lánya is olyanba jár. Mondjuk nem sokat beszéltem vele, de értelmesnek tűnik.
2011. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát igen utolsó ez tényleg igaz. Még az embereknek kell fizetni azért, h nem tanítanak semmit, a gyerek meg csak él magának, bemegy és ha uyg tartja kedve kimegy szó nélkül, veri a tanárt, ordibál egész órán, nem figyel, de persze nem baj az, a gyerekre kell figyelni, nehogy megbántódjon szegény.. És ha mennek tovább tanulni, majd sehova nem kellenek mert nem tudnak semmit. Kukásokat képeznek ott komolyan. Soha ne vigyétek oda a gyereketekt. Am aza vicc az egészbe, h volt 1 foggyos tanárom, aki anorex is volt. És elkezdtük csattogatatnia tollat órán, akk már fogyatékosok vagyunk, meg h nekünk tanulni kéne, meg nem tnulunk semmit, lusták vagyunk mint a g*ci, közbe meg ő nem tnaitott semmit.:D Meg evileg nem lehet megbuktatni senkit, de folyotn azzal fenyegetett, h megbuktat minket. Meg folyton mondta, h ki nem való ebbe az iskolába, direkt kinézte a fiukat, és akk rájuk kente, h azért ien szar az osztály közösség, mert őkt teszik tönkre.:Á Meg kifestettem a szememet és akk már mondta h kur*a vagyok, közbe meg ment szünetbe és baszott az osztálytásam apjával. És az osztálytársamat, akinek az apjával viszonyt kezdett lehordta a sárga földig, tönkretett 1 házasságot, pedig boldogok voltak..:S:S
2011. febr. 19. 15:53
 10/21 A kérdező kommentje:

Az, hogy a társadalmunk eszméletlen tempót diktál, nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz a módszer.



Hát szerintem se kéne annyi hülyeséget megtanítani, a rendees ált. sulikba, de azért h ennyire hülyéknek neveljenek vkit mint a waldorfba az már gáz..

2011. febr. 19. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!