Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki két tannyelvű iskolába...

Aki két tannyelvű iskolába jár (t), az válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

Ki, milyen faktra jár(t)?

Kinek, mennyi volt az általános iskolában az átlaga? És a középiskolában?

Kinek, mennyi ideje jutott a tanulás mellett egyéb dolgokra (haverok, sport, olvasás stb.)?

Ki mennyit tanult naponta kb.?

Ki hova járt?

Volt nulladik osztályotok?

A tanárok mennyire voltak szigorúak és segítőkészek?

Van itt olyan, aki megbánta, hogy oda ment?

Kor/nem pls. :D

14l


2011. okt. 15. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én jártam egy közgés suliba, ahol volt egy osztály, ami két tannyelvű volt!

És általános suliból az egyik osztálytársam is oda jelentkezett, így tudok az ő élménye alapján mondani pár szót (meg mivel én is abba a suliba jártam :))


én egri általános suliba jártam, és ott az általános iskolákban aránylag magasabbak a követelmények (de nincsenek direkt elit iskolák).

Amit kell tudnod jól, az a nyelv (főleg mivel mi közgazdasági voltunk, ezért a közgéket tanították ott idegen nyelven elsősorban)

Fakt nekik a közgazdasági volt (meg gondolom ami középiskola jellege tanít, gimnázium más tészta).

Átlag általános jó 4,5 környékén volt, mi anno még szeretünk tanulni (most vagyunk 25 évesek). Nyelveknél több csoportos foglalkoztatás volt, és a szinteknek megfelelően haladtak.

Nálunk úgy volt, hogy a két tannyelvűnél nem volt 0. osztály, hanem alapból 5 osztály volt, és idegenforgalmi turisztikai papírt kaptak. Olyan nyelvtudást kaptak, amivel lazán kitudtak menni németbe, vagy angliába.


Ez a tanulás kérdése egyénfüggő. Erősen függ mennyire szereted amit tanulsz. Ha imádod, akkor könnyebben tanulsz és több időd jut mindenre. De a mi sulinkba napi 7-8 órák voltak, és még odahaza is kellett tanulni minimum 3-5 órát. De ez meg iskola és egyén függő.

De kábé a két tannyelvű srácoknál is ez volt az óraszám.

(nekem, kémia, fizika,info, földrajz, töri-vel sosem volt bajom, gyorsan tanultam őket.) Közgászt meg mindenki szerette tanulni.


Tanárok? Azt hagyjuk, mert ma már alig vannak jó tanárok... és ez is iskola függő. Én szerencsés osztályhoz tartoztam, mert annak jó tanárai volta, meg a két tannyelvűnek is, bár volt néhány elég gyökér fazon köztük... Meg frissen diplomázott tanár, aki azt hitte, hogy képes megváltani a világot... A fiatalabb tanárokkal általában több baj van, mint az idősebbekkel a vénrókák nagy dörzsöltek :-D


Szal az én osztályom és a lány osztálytársa aki két tannyelvűre járt, csak annyiba különbözött, hogy ott a közgazdaságot németül/angolul tanították. Nekünk meg magyarul, és ők 5 éves képzésben tanultak.

A többi mind megegyezik a leírtakkal.


25F

2011. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!