Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jártál Waldorf iskolába?...

Jártál Waldorf iskolába? Neked se tetszik az oktatás?

Figyelt kérdés
Hát én Waldof iskolába jártam 6 évet, mert hiperaktív voltam. De áá olyan gáz az a suli.. 4.be tanulnak meg írni, meg mennek kapálni kiskertekbe, meg csinálnak maguknak magvas kenyeret és azt eszik.XDD meg vannak ilyen órák h euritmia, fafaragás, ének, rajz, geometria, meg mindennap még 6.ba is ugyanazokat a verseket mondják meg énekeket, meg dobolnak, de 8.ra nem tudnak 1 egyenletet kiszámolni, 8.ba tnaulják meg a terület kerültet stb.. 3ig vannak 6.ba iskolába, azért h euritmiázzanak, haza mennek és 6.ba az a házi, h rajzoljanak 2 fát, meg díszitsék ki a füzetet. Amugy füzetük, meg tk.-juk sincs, abba is maguknak írnak, ezzel megy el az idjük, h irnak egy nap 10 oldalt, (már a tudnakXD) és még a szorzotáblát se tudják 6.ba de azért áengedik őket, hagy éljen a gyerek..
2011. febr. 19. 15:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Volt osztálytársaid milyenek voltak?

Tandíj mennyi volt?

Tudnál még mesélni róla? Köszi!

2011. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát én nem sok midnenkivel voltam jóba az osztályomból, csak 2-3 emberrel.. Nekem furcsák voltak páran és maguknak valók, kicsit megkeseredettek.
2011. febr. 19. 19:22
 13/21 A kérdező kommentje:
A tandij 10-20ezer volt kb nemtom.. De szerintem aki szegényebb volt, annak kevesebb, mint annak akinek volt pénze.
2011. febr. 19. 19:23
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

eléggé együgyü vagy bocsii.

de abban igazad van hogy neked nem valo.

olyanoknak van akik ezekre az ertekekre kivancsiak es akarnak valamit az eletben...


...sajnallak

2011. márc. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, az is akarhat vmit az élettől, akit nem fogyi suliba iratnak be!! Szerintd, aki állami iskolába jár, az nem akar semmit az élettől? Legtöbbjükböl azokbol lesz pont h orvos ameddig a waldorfos ygerekekböl boldog, kiegynesúlyozott emberek lesznek (lehet) de elmennek csövesnek, takarítónak, vagy minek? Mert ott kb azt képzik a gyerekekböl..
2011. márc. 1. 17:05
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

uccso vagyok.

nem csoveseket kepeznek hanem eletkepes nyitott embereket. akaik hozzatesznek valamit a vilaghoz. valamittezsnek azért amiben hisznek.

állami suliba is lehet ez persze...

de mi akarsz lenni?

egy orvos, aki vegzi a dolgat csodalatosan jo esetben szereti is amit csinal?

vagy egy olyan orvos aki szellemileg erös arra hogy bevallja maganak ha nem akar orvos lenni megse.


egy akarsz lenni a sok kozul? hajra. csak utoag nehogy magband hgy nem tettel semmit amire emlékezni lehet.

szedd ossze magad.

batorsag nelkul nem megy.

2011. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz! Én Waldorfba járok, ötödikes vagyok, és szerintem minden megtanultunk, amit meg kell idén!
2011. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Istenem, mekkora hülyeségeket írtok ide... Az, hogy neked nem tetszik a módszer, még nem jelenti, hogy rossz. Én waldorfos vagyok, és amint látod, értelmes vagyok, tudok írni (te is, de én helyesen). A waldorfban a "rajzolj 2 fát", dobolás, versmondás stb. a kreativitást, a képzelőerőt fejleszti. Az pedig, hogy alap dolgokat lassabban/később kezdenek, azért van, hogy egy dyslexia-ban vagy dysgraphia-ban szenvedő gyerekek is meg tudják tanulni. Mellesleg a gyerek sokkal jobban megtanulja az anyagot a saját írásából, és egy részét vagy akár egészét memorizálja is írás közben, miközben "megy az idő". Írta valaki, hogy a gyerekek kimehetnek az óráról amikor akarnak - hülyeség. Nem tudom, ezt honnan hallotta, de egy waldorfban sincs ilyen. És a gyerekre igenis rászólnak, ha probléma van vele - max. nem üvöltik pofán, mint az államiban, mert ebben igazad volt, a kisebbeknek ez nem tesz jót. Ja és tudják a szorzótáblát 6.-ban. Nem tudom, milyen waldorf iskolákat láttatok ti, de az államis gyerekekből áll össze a gyermektársadalom lecsúszott, 10 évesen piáló, Fluor tomira nedvesedő, kettes átlaggal átengedett (hogy éljen a gyerek) gyerekek, míg a waldorfból értelmes, szociálisan korrekt, művészethez, zenéhez értő gyerekek. Az sem igaz, hogy kevesebbet tanulunk, sőt, előfordul hogy többet is. És tudjuk, pedig nem hajtanak minket ostorral, az államisokat meg igen, (gyk: értsd képletesen) mégsem tudják. Gondold át, mit beszélsz, mielőtt a Waldorfot szidod.
2012. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Előző vagyok, attól még, hogy fogyatékosoknak ÉS egészségeseknek IS megfelelő a tanítás, nem "fogyi suli". És előttem is írták már, hogy belőlünk is lesz valami (ő színész waldorfost ismer, én mérnököt) tehát nem csöves, vagy takarító.
2012. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Shield123 válasza:
Na, hát itt az a gáz, hogy , közötök nincs a Waldorf iskolához. Waldorfos tanuló vagyok, 8. végére ugyan azt tudjuk mint egy Állami iskolában. Csak , hogy stresszmentesen.;)
2016. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!