Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségikor ez hogy van?

Érettségikor ez hogy van?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy én orvosira szeretnék menni, ahol érettségi követelmény a biosz, és választani lehet kémia/fizika között. Akkor itt még pluszba kell valamelyikből érettségiznem?

Köszönöm!


2011. febr. 19. 16:47
 1/7 Silber ***** válasza:
Igen. Ha a felvételi követelményeknél kötelezően meg van adva a biológia, valamint mellette "és" kötőszóval egy lista, hogy melyik választható, akkor emellett vagy fizikából, vagy kémiából kell érettségit tenned a biológiával egyidőben (hacsak nem csinálsz előrehozott érettségit).
2011. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mivel ez a felvételi, ezért bioszból kötelező az érettségi és te választod mellé, h a fizikát v a kémiát szeretnéd-e pluszba.
2011. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én szakomon magyar és töri közül lehetett választani ami ugye alapból érettségi tárgy, szóval nem tudom biztosra, de nekem úgy tűnik hogy igen. bioszból emeltszintű kell?
2011. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
öö, lehet emelt is. csak azt nem vágom hogy akkor van a 3kötelező, 1nyelv és egy választott. és ha a válsztott lesz a biosz, akkor még ezek mellett pluszba még pl. kémiából is kell érettségiznem ezek szerint... akkor nekem összesen 6 érettséginek kellene lennie? :o
2011. febr. 19. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, mi ebben olyan meglepő? Nekem is 6 érettségim lesz, infó megvan, és most fogom még az 5-öt. Mellesleg én a helyedben csinálnék emelt biosz vagy kémiát is, mert sima középszintűvel nem lehet bejutni orvosira. Nézted már a korábbi pontokat? kb. hibátlan érettségi kell, plusz nyelvvizsga, plusz emelt...
2011. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, a biosz v a választott kémia-fizika jó, ha emelt és érdemes nyelvvizsgát is csinálni. ha az orvosira akarsz menni, akkor készítsd magad, mert félévente több vizsgát kell letenned, nagyobb anyaggal, mitn az érettségin... bejutni könnyebb, mint bent maradani...
2011. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

okok értem már, köszönöm.

amúgy nem épp orvosira akarnék menni, csak egy könnyebb példát hoztam fel :)

2011. febr. 19. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!