Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a szülőről, aki a 7 éves gyereke szekrényébe egy talárt akaszt és attól kezdve a gyereknek csak az lehet a célja, hogy bíró legyen belőle? Az érettségikor még mindig ott lógott. (Nem saját tapasztalat, szerencsére. )

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy osztálytársam akit ügyvédnek akartak a szülei, az összes jogi kart be x-te. Kitünö volt ha akarta volna felvették volna. De nem akarta, ö mindenáron mást akart tanulni, a végén riporter lett.
2009. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

A gyerekkel akarják azt megvalósítani, amire ők nem voltak képesek. Szörnyű, és elítélem.

Jó, én is szeretném, ha a gyerekem tanulna, főiskolát, egyetemet végezne el, de nem határolom be, hogy merre induljon. Majd ő eldönti. És persze jó példával járok elöl, nem csak dumálok, hogy tanuljál gyerekem.

2009. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha okos lennék bíró lennék de buta vok.Remélem azt teszi a mihez kedve lessz a szülők el basszhatják az ember életét.
2009. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez a szülők megvalósulatlan álma miatt van. Nagyon nagy károkat tehetnek egy gyermekben, ha semmi mást nem tudnak elfogadni, csak amit ők akarnak...hol a szabad akarat? Jó iránt mutatni, de a kényszerítés megint más.
2009. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Lehet,hogy bíró lesz belőle.Viszont ha kirepül a családi fészekből,sőt később is,lehet,hogy anyagi gondjai nem lesznek,de abszolút döntésképtelen lesz,nem lesz saját akarata..többet árt ezzel a szülő ,mint használ.
2009. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez zsarolás.
2009. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Ki akarna már bírót a gyerekéből? Ilyen szülő nincs. Még ügyvédet, megérteném.
2009. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Undorító!
2009. ápr. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ha sztetoszkópot rakok majd a szekrénybe , akkor meg biztos, hogy orvos lesz belőle? :)) Hát ez nem így müködik ám... Inkább fordítva kellene. Tényleg lehet az , hogy valaki már tudja az érettségi környékén , hogy én igen "doktor, jogi doktor, kertész"...akármi szeretnék lenni. Akkor jöhetnek inkább ezek a "megnyilvánulások". Szerintem az lenne pont a nyerőbb , ha egyszer elém állna a gyerek: Anyu , én bíró szeretnék lenni; jelentkeztem az egyetemre ! és ha felvszik, bizony mondom ; vennék neki egy olyan fa kalapácsot meg egy talárt , amit beakasztok a szekrényébe , már csak "motívációként" is:)

2009. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
persze ezt azért írtam ; mert így még viccesen , de értelme is lenne a dolognak :D
2009. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!