Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pszichológia szak elvégzése...

A pszichológia szak elvégzése nagyon nehéz? Vagy csak bekerülni nehéz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Bekerulni is nehez, illetve bentmaradni is valamennyire. Ez attol fugg, mennyire vagy elhivatott leendo szakmad irant. OSszetett szak, hiszen human es real oldala egyarant van. De ha nagyon erdekel, es szivesen olvasol tobbszaz oldalnyi szakirodalmat hetente, akkor nem olyan nehez.
2009. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Hát hallod, én mint pszichológus mondom neked, hogy nem ajánlom. sajnos annyira nem arról szól a képzés amiről kellene (összevetve nyugati egyetemek képzésével), hogy egy borzalom az egész. És akkor vedd hozzá, hogy idióta pszichológus meg annyi van már, hogy mire azt elvégzed, majdnem biztos, hogy semmit nem tudsz vele kezdeni (már most se nagyon).


Megjegyzem azért, hogy egyetemek között is hatalmas különbség van egyébként, ugy az ELTE-s futószalagos képzést nem annyira díjazom, de pl. a debreceninek jó híre van.


Hát csak egy jó tanács sztem ... aztán nyilván a te döntésed.

2009. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Szia!Én is pszicho.szakra szeretnék menni(levelezőre).Bár amit az előző válaszoló írt,nem vmi bíztató:S Ahogy elnéztem,ott is megy az anatómia.Én jelenleg képalkotó diag-ot tanulok-ahol ez meghatározó tantárgy,kemény és magolós.Először ezzel számolj:)
2009. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk lehet, hogy belföldön nem találsz olyan nagyon könnyedén jó állást, de Pl. külföldön én azt mondom, hogy van igény rá!
2010. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

ez így van!

külföldön baromi jó elhelyezkedési és pénzkereseti lehetőség, de nálunk egyszerűen nem piacképes szakma, amikor pl iskolákban is jogszabályilag kötelező lenne pszichológus alkalmazása, de ezt elintézik annyival, hogy nincs rá pénz és kész. úgyhogy nálunk ahogyan a közszférában se, úgy a magánszférában se nagyon tudja megendgedni magának senki, hogy 15 ezres / 1 alkalom összegű terápiára járjon 1 éven keresztül. Na Nyugaton ez nem annyira probléma, és akár csak preventív módon is járnak sokan.

2010. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok!

Azt írjátok,hogy piacképes szakma külföldön,ez rendben van,de egy magyarnak mennyi esélye van rá?Mert végül is ez tipikusan "beszélős" szakma,ahol a nyelvtudás elengedhetetlen és lehet,hogyha anyanyelvi szinten beszéled az adott ország nyelvét akkor is fintorogni fognak és inkább alkalmazzák az ottaniakat,mint egy a nyelvükben "kevésbé" járatos embert,nem?Vagy rosszul gondolom?Fontos lenne,mert engem is érdekelne ez a szak,de nem Mo-n szeretnék élni.

2010. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az angolt könnyebben el lehet sajátítani anyanyelvi szinten, mint Pl. egy nehezebb nyelvet! Csak a szakmában kell lenned egy-két évet, és szerintem simán meglesz a kitűnő angol nyelvtudás!
2010. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, azért ez nem igazán van így, én sok évet éltem kint, sőt ottani diplomám is van, de bizony más egy felsőfokú beszéf, mint egy szaknyelvi környezet, úgyhogy maga a tudományterület nyelvezetét nem fogja tudni használni sztem oylan egyszerűen
2010. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Kérném ne vezessük félre a kérdezőt!Az ELTE-s diploma szerintem nagyon nagyin jó a Debreceni fotószalagos kevésbé nem is értem hogy lehet ilyen marhaságot írni. Kedves 2. válaszoló mégis mire alapozod a válaszod?
2010. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

ELTE = futószalag.

Egyrészt a tanáron rengeteg múlik, viszont egyre több olyan tanít, akit abszolút nem érdekel sem a tárgya, sem a tanulói.

A másik legrosszabb tanárfajta, akik akár tanulsz akár nem, megbuktat, bár a képzés szempontjából az se jobb, aki egy időjárásról való beszélgetésre beírja az ötöst.


Továbbá ha megvan a diplomád, nem árt utána továbbtanulni-szakvizsgázni, mert anélkül kisebb eséllyel indulsz. Ez persze rengeteg pénzbe kerül.


Ismerek Debrecenben végzetteket is, ott jobb a képzés az Elténél, több ember is tudott végzés után elhelyezkedni.

2010. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!