Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy éve kiiratkoztam egyetemrő...

Egy éve kiiratkoztam egyetemről, mégis tartozásom keletkezett, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A dolog ott kezdődött, hogy jártam egy szakra pár hónapot, majd február magasságában azzal a lendülettel ki is iratkoztam, mert nem tetszett. Ekkor mindent lerendeztem, kikértem az indexem amibe beleírták mikor bocsátottak el, meg kaptam az egyetemről való elbocsátásról egy amolyan igazoló lapot is, aláírva pecséttel, ahogyan azt kell. Aztán rá pár hónappal jött egy kolis tartozás levelem emailben, amit furcsálltam, mivel a koliból is kiiratkoztam előtte 2 hónappal, Írtam nekik levelet, aztán bocsánatot kértek és azt mondták, vegyem semmisnek az emailt. Ezek után fura volt, hogy egy alkalommal poénból megpróbáltam belépni a NEPTUNBA a régi jadataimmal, és simán beengedett. (ez kb. 3 hónapja volt) A napokban pedig egy levelet kaptam, miszerint MOST (azaz február 24-én, ekkor kelt a levél) bocsátottak el, mert három egymást követő passzív félévem volt, és hogy van egy ilyen megnevezésű tartozásom 18.000 Ft értékben:”költségtérítés szolgáltatási díj”, és hogy a tanulmányi osztályon átvehetem az indexem stb. …. de könyörgöm én kiiratkoztam, és az indexem már egy éve itthon van lezárva az elbocsátó pecséttel, és a dátummal. Mi ilyenkor a teendő? Ugye nem kell ezt kifizetnem? Elvégre már rég nem járok oda, tavaly februárban megszűnt a jogviszonyom és ezt tudom bizonyítani az igazoló lappal amit postán küldtek anno, és az indexszel, plusz a korábbi emailezgetésem is megvan az ügyfélszolgálatukkal.
2011. márc. 4. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is írjál nekik egy levelet, amiben ugyanezt leírod, mert itt ők nem olvasnak. Valószínűleg adminisztratív hiba történt.
2011. márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes... küldd el a sulinak a kijelentkező levél másolatát szerintem.

de mekkora poén lenne, ha bemennél átvenni az indexet, mintha még tényleg nem iratkoztál volna ki, ők meg nem találnák....:D

2011. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a koleszba van kiiratkozási idő. szóval attól, hogy te bejelented, hogy nem akarsz ott lakni többé, attól még a következő havi díjat is ki kell pengetned. én is így voltam. szerintem az a tartozásod még abból lehet.
2011. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Biztosan nem a koli, mert anno pár hónappal a kiiratkozás után jöt a számla, és írtam nekik, és később kiderült hogy az is adminisztrációs hiba volt. Amúgy igen, a köv hónapit is kikell kiiarkozásnál fizetni, de ezt megis tettem. Szerintem valami adminisztrációs baki lehet megint, holnap írok nekik egy levelet az ügyben.
2011. márc. 4. 21:50
 5/12 A kérdező kommentje:
Szüleim felhívták még tegnap őket azelőtt hogy kitettem ezt a kérdést, és nekik azt mondták, hogy ez a le nem tett vizgsák díja, és szüleim szerint ezt midnenképp ki kell fizetni. Én viszont továbbra is úgyhiszem hogy ez csak valami tévedés, hiszen szüleim nem említettéka telefonban hogy nekem 3 dokumentum is a britokomban van ami bizonyítja a kiiratkozásom, továbbá javítsatok ki ha tévedek, de kiiratkozásnál addig úgysem engedik kiiratkozni az embert, míg le nem rendezi az egyetem felé a tartozásait. És akkor semmiféle tartozásom nem volt. Kezdenek kicsit kihoznia béketűrésemből, nem volt elég hogy bombázott a NEPTUN továbbra is a hülye leveleivel, ha be merik ezt hajtani rajtam, biztos nem hagyom annyiban az ügyet.Írtam nekik levelet, még nem válaszoltak, de amint írnak be fogom ide másolni a sztorit.
2011. márc. 5. 07:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy az egyetem kavar valamit, mert írtad a kérdésben, hogy 3 passzív félévre hivatkozva "rúgtak ki", de te meg már jóval előtte kiiratkoztál...

szóval mindenképpen küldd el nekik a kiiratkozós papír másolatát, és írd le ezt nekik, amit a kérdésben írtál.

sok sikert!

2011. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát én beszarok! Válaszoltak,d e még be akarják rajtam vasalni. :S Szerintetek létezik ilyen, illetve egyáltalán egy év elteltével lehetséges ez, hogy követeljenek rajtam pénzt? Idézem a levélből:

Először is elnézést kérek a sajnálatos félreértésért!


Ön valóban kérte elbocsátását a Karról 2010. 02. 09-én, de

adminisztrációs hiba ez nem került rögzitésre a Neptunban igy, egy

egy évvel később, egy újabb listázás eredménye képpen "ismét

elbocsátásra" került, ami 2011. március 7-én a Kar által rögzitve lett

a Neptun rendszerben.


Önnek a 2009/10. tanév 1. félévére irtak ki (2010.03.19-én) 18.000.-

Ft különeljárási dij tartozást, "30 nem telj.kredit:

TBBE0635-K2,TBBE1064,TBBE2011,TBBG1064,TBBG2001,TBBL2011,TFB..."

indoklással.


Igaz, hogy Ön a kivetéskor már nem volt a Kar hallgatója, de amikorra

a kivetés vonatkozik, 2009/10/1-ben, volt felvett 30 kreditnyi

tárgyfelvétele, melyből semmit sem teljesített.

A különeljárási dijak kivetése minden hallgatót érint, aki az adott

félévben beiratkozott hallgató volt és vett fel tantárgyat. (Mint Ön

is.)

Igy keletkezett az Ön tartozása a Kar felé, melyet kérünk

kiegyenlíteni.


Mit gondoltok, ezt lehetne valahogy támadni? Szerintem ez nagyon aljasság, utólag gondolnak egyet és bevasalják rajtam, pedig ha lett volna tartozásom kiiratkozni sem engedtek volna. Az meg milyen **ség már, hogy utólag írnak ki nekem tételeket tartozásként. Arra hivatkoznak, hogy az még akkora vonatkozott mikor még hallgató voltam, de elég fura hogy velem ezt annak idején kiiratkozásnál nem közölték. Ennyi erővel simán lehetne egy fantom tartozás, az ő rendszerük, azt manipulálnak, amit akarnak! Mit gondoltok, mit tehetnék?

2011. márc. 7. 11:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg úgy volt, ahogy ők írták, hogy felvettél 30 kreditet, és utána iratkoztál ki, akkor jogos a 18000, csak egy évet késtek vele. De szerintem azt ki kell fizetned.
2011. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak akkor ezt miért nem tudták még akkor mondani? ÉS miért engedtek kiiratkozni? Akkor kaptam még ösztöndíjat, lett volna miből kifizetni, de most pont a legjobbkor küldik, mikor egy vasunk sincsen. :( Én ezt a hülye időpontot tartom leginkább unkorrektnek, illetve azt, hogy kiiratkozott hallgatóra is vonatkozik ez a hülyeség, hogy nem teljesítette a krediteket. Jóhogy nem teljesítettem, mivel kiiratkoztam. Továbbra is undorító dolognak tartom, hogy ilyen gyomorforgató szabállyal húzzák le az egyetemtől megszabadulni próbálókat is!
2011. márc. 7. 21:11
 10/12 anonim ***** válasza:
szard le, végülis mit csinálhatnak? talán kirúgnak? LOL
2011. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!