Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítónak vagy történelem-magy...

Tanítónak vagy történelem-magyar szakos tanárnak érdemes inkább tanulni?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem - sajnos lehetett volna jobb is -, aztán nem tudtam eldönteni, mit kezdjek magammal, ezért választottam 1 éves OKJ-s tanfolyamot, de nem tudtam benne kiteljesedni, nem tudnám hivatásomnak érezni, ha ezzel dolgoznék, esetleg ezzel kapcsolatos iskolában tanulnék tovább... Nagyon szeretem a történelmet és a magyart, ezért gondoltam a tanárra, de kisgyerekekkel is szívesen foglalkoznék, mert szerintem a tanító felelőssége is hatalmas, ő tanítja meg azokra az alapokra a gyermeket, amelyek a továbbiakban, az életükben nélkülözhetetlen dolgok. Szóval mindkettő szívesen lennék.

Idén levizsgázom, aztán jövőre újra kívánok érettségizni, hogy biztosan meglegyenek a pontjaim.


Melyiket javasoljátok inkább? Miért?


Köszönöm a válaszokat!


N20


2011. márc. 5. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Én magamból indulok ki: utálom, ha valakinek valami nem sikerül, utálom a butaságot, így biztos nem lenne türelmem tanítónak menni.
2011. márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nagyon szép mind a kettő, csak az a baj, hogy nincs állás.Egyáltalán nincs! Még mindig csökken a gyereklétszám, a mi sulinkban az elmúlt 7-8 évben folyamatos a leépítés.Minden évben elküldenek 1-2 embert, tavaly egy magyar szakost, meg egy töri-németest, idén várhatóan 2 tanítót.A tanító- ás tanárképzők ontják a hallgatókat, csak éppen elhelyezkedni nem tudnak.Ped. asszisztensek veszik fel őket esetleg, és levegőztetnek, meg ebédeltetnek, ill.felügyelnek a picikre 4-5ig.

Tanítani nincs lehetőségük.Alig megy nyugdíjba valaki, ha igen, akkor az megment vkit az elbocsájtástól, de nem vesznek fel senkit.Esetleg szerződéssel lehet munkát találni, ha szülni megy vki...

Ha ragaszkodsz az elképzelésedhez, akkor szerintem a korosztály alapján dönts! Teljesen más picikkel foglalkozni, mint kamaszokkal.Én felsős vagyok (magyaros), nem lenne türelmem az alsósokhoz.S ne felejtsd el, hogy egy tanítónak minden tantárgyat tudnia kell tanítani, bármit kaphat a tantárgyfelosztásnál.Még egy szempont:sajnos nagyon szerény a fizetés.

Nem akarlak mindenáron lebeszélni, de láss tisztán! Én is "szerelemből" csinálom...

2011. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!