Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy valaki ott legyen tanár, ahová középiskolába járt?

Figyelt kérdés
Mert az én gimnáziumom tanári karának fele ide járt középiskolába. De erre mennyi az esély? Ilyenkor ha kiírnak egy pályázatot tanári állásra, előnyben részesítik azokat, akik ott tanultak?
2011. nov. 15. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Régen jó eséllyel bekerültél. Manapság ez csak és kizárólag a kapcsolatokon múlik.
2011. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy megy ez, de a mi sulinkban is van egy csomó tanár aki régen idejárt, köztük frissen végzettek is.
2011. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első választ nem nagyon tudom értelmezni. Miért, régen nem kellettek hozzá a kapcsolatok? Természetes, hogy az iskolának kapcsolata van a saját diákjaival. És szerencsére ebben a nagy pályázatosdiban azért az igazgatónak még van valami mérlegelési lehetősége, és nem a gép dobja ki, hogy ki lesz az új tanár. Ha meg nincs üresedés, akkor nyilván nem fogják felvenni.


Nem hiszem egyébként, hogy ennek kéne fő szempontnak lenni a munkahelyválasztásnál, sőt ha valaki a diploma után rögtön elmegy dolgozni a volt iskolájába, hogy ott élje le az életét, az még bizonyos fokú bezártsághoz és látókörcsökkenéshez is vezethet. Nem rossz dolog látni és megérteni többféle iskolát.

2011. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!