Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Órarend összeállítás egyetemen...

Órarend összeállítás egyetemen/főiskolán?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék menni Egyetemre. Úgy tudom, hogy az órarendemet magam állítóm össze. Általában összelehet, úgy hozni hogy csak heti 3 napot kelljen bemennem?
2011. márc. 29. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen egyetem, de első félévben általában egy rakás óra van, jó, ha 4 napba bele tudod zsúfolni. Mondjuk én még a régi rendszerben jártam egyetemre, de tesóm már az újban, és neki eléggé kötött órarendje volt, nem nagyon tudott mit variálni rajta.
2011. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

18:59

Szerintem ez szakonként változik. Vannak szakok, ahol 3 napot bent vagy és annyi volt a hét. Úgy hallottam, hogy ezt bölcsész szakokon ki lehet ügyeskedni, de egyik ismerősöm közgázt tanul és úgy vette fel a tárgyait, hogy a péntek is szabad legyen neki. Persze cserébe volt nap, amikor vagy 7-ig voltak órái. De mérnökin például nem igazán van menekvés, mert ott minden nap 4-5-6-kor végzel. Ugyanígy gondolom az orvosi, jogi szakokon és a többi.

2011. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gazdasági szakról van szó (BGF).
2011. márc. 29. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk gyakorlatilag semmilyen választási lehetőségünk nem volt, feltéve, ha minden mintatantervi tárgyat fel akartunk venni. De ha meg nem veszünk fel mindent, az rögtön csúszás, szóval nem előnyös.

Első félévben felvették nekünk a tárgyakat, mi max. leadhattunk meg cserélhettünk, de nem nagyon volt mire.

Második félévben nagy választási lehetőségünk volt: vagy hétfőre, vagy csütörtökre vehettük fel a 6-órás labort. De tök mindegy, mert akkor a másik napra egy másik gyakorlatot kellett felvenni. Szóval nem túl bő a választás...

BME-VBK vegyészmérnöki

2011. márc. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!