Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet megtehet egy tanár?

Ilyet megtehet egy tanár?

Figyelt kérdés

A matek füzetem össze van(volt) firkálva de csak a hátulja a csíkos rész nem, meg a borítóján is volt egy két csúnya szó, ami észrevett az osztályfőnök és azt mondta írjam le még egyszer az egész füzetet egy másik tiszta füzetbe.

Inkább megfogtam és új borítót tettem a füzetre, és a csúnya szavakat amik a füzet hátuljában voltak szépen kifestettem kékre így látszólag hibátlan a füzet.(Csak stílusosan van kifestve nem ocsmányul össze-vissza)

Viszont ő ezzel nincs megelégedve és addig írja matekból az egyeseket nekem amíg nem lesz új füzet.(Egyébként nem ő a matek tanár)

Ilyet egyáltalán lehet, hogy más tantárgyhoz írkálja az egyeseket?

Eddig két egyest beírt állítolag, de nem fogom leírni azt a füzetet én megvagyok vele elégedve, nem is ő tanítja azt a tantárgyat szóval semmi köze hozzá.

De mivel most kerülök át gimnáziumba nem lesz megolható ha megbukok.Viszont van papírom, hogy felmentehtem magam matekból mert az nehezen megy, de nem éltem ezzel a lehetőséggel viszont bármikor kérhetem a felmentésemet.Most ezen gondolkodom csak akkor miből érettségizzek (angolból már van felmentésem) tehát se idegen nyelv se matek nem lehetne.De egyébként mindkét tantárgy jól megy, átlagosan olyan 4es szintű vagyok (értékelést kapok de ez év végén nem számít csak hogy tudjam hányas vagyok ugyan úgy be kell járnom órákra is meg minden,dolgozatokat megírom szóval a tudást megszerzem amennyire tudom, de nem kapok róla papírt)

Szerintetek??

Amúgy nagyon ellenzi az osztályfőnök ,hogy felsőbb szintre kerüljek nem akarja ,ezért plusz örömmel hátárltt.


2011. ápr. 1. 23:00
1 2
 1/20 anonim válasza:
Ilyen van,hogy felmentenek matekbol?Hihetetlen...Mikor en jatram sulibol max tesibol kaptal felmentest ha megfelelo okod volt.Amugy en beszelnek egy masik tanarral akivel joba vagy.Vagy az igazgatohoz mennek.
2011. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a matematika tudásodnak a matematika füzetedhez. Így abszolút jogtalan az, hogy matekból írja az egyeseket. A magatartásjegyed leronthatja, adhat osztályfőnökit, vagy kezdeményezhet igazgatóit (bár erre ez azért elég kevés), de mást nem tehet. Nyugodtan húzasd ki vele a bírt egyeseket és jelezzed, hogy jelzed a fenntartónak a hozzáállását.
2011. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Szinte hihetetlen!!! Matekból felmentés és a gimibe fogsz járni??!! Nem lehet igaz? Ugye ez csak kacsa!! Áprilisi tréfa?
2011. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Mit szörnyülködtök ezen a matekon?

Attól mert hülye hozzá még mehet pl. humán tagozatra. Nyerhet magyar vagy töri OKTV-ket...ahhoz meg gimi kell.

Nem kell mindenen így fennakadni.

2011. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Úristen, nem tehet ilyet!:S Ez nem normális:D


L/19

2011. ápr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha annyi eszed sincs, hogy az első 1-es után elmenj az igazgatóhoz, akkor szerintem nem neked való a gimnázium, elég lesz a szakmunkásképző is.
2011. ápr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Egy tanárnak sincs joga más tárgyhoz jegyeket beírni. És mit szól ehhez a matematikatanár?

Az is érdekes, hogy aki négyes szintet tud elérni, annak miért adnak papírt róla, hogy felmentetheti magát. Az a vizsgálat se sokat ért akkor.

2011. ápr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem értem miért vagytok így kiakadva ezen a felmentés dolgon, nagyon sok emberrel találkoztam már akinek van felmentése.

Vannak akiknek tanulási nehézségeik vannak akár a környezetében lévő problémák miatt vagy mert nem mindenki szüleik 120-as IQ-val és van aki bármennyit tanul soha nem lesz 120-as IQ szintje

Tehát ez a lehülyézés elég sértő volt, de nem baj ,magadat minősíted.

És ez nem is áprilisi tréfa, ez így van.Nem 4,5-ös átlagú gimnáziumba megyek hanem olyanba ahova ilyen embereket vesznek fel mint én akiknek tanulási nehézségeik vannak.Régen 2-es átlagom volt,ebben az iskolában 4-es , eleve olyan az iskola, hogy olyan emberek kerülnek ide akik rosszul tanulnak vagy a magatartásukkal van gond.

Tudjátok, hogy legyen ezekből az emberekből is valaki és ne éjszakánként a sötét utcákban késeljék meg az olyanokat mint akik itt okoskodnak...

Szóval ennyit az iskoláról.

A felmentést meg a 2-es átlagomra kaptam, de soha nem éltem vele, és szerintem eléggé gázos hogy pont most mikor 4es átlagom van akkor kéne felmentenem magam ez a tanár miatt...


Az igazgatónak meg nem tudok szólni mert szerinte mindig a tanárnak van igaza, esélytelen.Ezért csak a felmentés marad.A matektanár pedig nem szólt eddig semmit se emiatt.Nem tudom, hogy most tényleg beírta e , egyszer láttam hogy egy mozdulattal beír valamit, de lehet csak fenyeget, mert én ezt nem hiszem el, hogy van ilyen szerintem a matektanár is kiakadna hogy a 4-es átlagom mellé ilyenek miatt írkálja nekem az egyeseket egy másik tanár.

2011. ápr. 2. 09:10
 9/20 anonim ***** válasza:
Másold csak át nyugodtan. Ismétlés a tudás legfontosabb alapja. Ezt a felmentéses dolgot én nem értem. Angolból és matekból felmentés? Ez mit takarna? Ha azt írod, hogy jó vagy belőlük akkor minek felmentés?
2011. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Zoliol ***** válasza:
IGAZGATÓNAK TESSÉK SZOLNI
2011. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!