Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amikor ötödikes lesz a gyerek,...

Amikor ötödikes lesz a gyerek, a tanárok nézik az alsós eredményeket vagy tiszta lappal indul mindenki? Továbbá ötödikben nagyjából már kiderül hogy fogja bírni a felsőt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok!
2011. ápr. 6. 17:05
 1/2 A kérdező kommentje:
??
2011. ápr. 6. 21:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ugyanabban az iskolában jártam az alsó és felső tagozatot, de akik más iskolából jöttek át, csak megtekintésre ugyan, de kérték a bizonyítványukat. Ennek ellenére szerintem 99%-ban tiszta lappal indult mindenki.

Szerintem már korábban kiderül, hogy fogja bírni a gyerek a felsőt. Ha pl egy gyengébb v közepes iskolában négyes-ötös tanuló, nem feltétlenül bír ugyanolyan eredménnyel helytállni egy erős felső tagozatú másik suliban. Szóval nem csak a jegyeket kell nézni, hanem hogy mekkora valós tudás és képesség van emögött. Egy megfelelő iskolában rendesen fejlődik, de nem stresszel azon hogy rossz jegyei lesznek és lemarad a többiektől.

Az alsó és felső tagozat egyébként leginkább abban különbözik hogy már nem annyira szájbarágós és babusgatós mint az alsó és több önállóságot várnak el a gyerektől. Jó tanulási stratégiával és elszántsággal simán lehet venni az akadályokat.

2011. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!