Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen már tényleg minden...

Egyetemen már tényleg minden gyerek laptoppal jár előadásra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl. senki...kell a laptop, mert beadandót írni, ügyet intézni azon a legegyszerűbb, de előadásra kevesen cipelik, amit én nem is bánok, mert már az is idegesít ha a koliszobában pötyögnek mellettem :D
2011. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb. az első két hétben. Annyi idő alatt még a legnehezebb felfogásúak is rájönnek, hogy jegyzetelésre teljesen alkalmatlan a laptop. Még ha vakon gépel is az ember, az első ábránál meg van lőve, új programot kell indítani, megrajzolni, beilleszteni, addigra a csoport már sokkal előrébb jár.

Kell gép, mert pl. vizsgákat interneten tudsz fölvenni, de becipelni, hacsak nincs valami speciális indok, amiért kell, teljesen felesleges.

2011. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ja, azt hittem anno én is, hogy majd de jó lesz, meglesz az órai anyag gépen. Na ezt már ott bebuktam, hogy vagy a komplett anyagot vagy a vázlatát felteszik alapból ppt formában. Első esetben innnentől kezdve be se jártam, mert olvasni magamtól is tudok,második esrtben meg könnyebbb volt füzetbe jegyzetelni és abból tanulni plusz mellé nézni a könyvet.

Olyat meg könyörgö ne írj, hogy minden gyerek laptoppal jár, mert agygörcsöt kapok, az már nem gimi, hogy "minden gyerek" járjon oda.

2011. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szintén senki. Sőt, a legtöbb tanár szerintem nem is engedné, mert 95%-ban csak a játék menne rajta.

Egyszer emlékszem, hogy rá is szóltak egy hallgatóra, hogy tegye el a gépet, ha unatkozik menjen ki.


De óraközi szünetekben van aki használja, nem egyszer én is becipelem magammal. Az órák közötti 1-2 óra szünetben nem mindig megyek vissza a kollégiumba, mert oda-vissza lenne 1 óra, ha azonnal jönne a busz,d e ugye ez nem így van. 30 perc ottlétért meg nem utazok 1 órát...

Jól el lehet tölteni ezt az időt beadandók gyártásával például.

Idén péládul projektmunkát kellett elkészítenünk 3-an. Egyik srác 60 km-re másik 35-re lakott én meg kollégiumban. A közös munkát csak úgy tudtuk megoldani, hogy összeültünk az egyetemen, és ott laptoppal dolgoztunk.


Emellett tényleg szükséges a laptop, mert minden ügyet csak számítógépen lehet elintézni. A legtöbb tanár már power pointot vetít, azt kinyomtatni iszonyatos költség , tehát gépről tanulod meg. És nálunk a jegyzetek nagyrésze is fent van neten PDF-ben vagy .doc fájlban.


Meg a hallgatói rendszer is is internetes ugye, ott meg sokszor számít hogy könynen elérhető legyen. Én pl. már 2 napja vadászok most egy helyet egy vizsgára...

2011. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dehogy. Nálunk egészen konkrétan SENKI nem jár laptoppal. Minek?
2011. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előadásra csak az viszi aki játszani akar órán, viszont ha valaki kolis akkor adminisztrációs, tanulmányi ügyek , beadandók készítésére, tanulásra elengedhetetlen a laptop vagy számítógép.
2011. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
csak az idióták...
2011. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2011. jún. 6. 10:11
 9/9 anonim ***** válasza:
egyetemre nem járnak gyerekek :D
2011. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!