Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ma már ciki, ha egy lány nem...

Ma már ciki, ha egy lány nem gimibe jár, hanem szakközépbe?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. 7.-osztályos. Eddig kitűnő voltam, idén

"sikerült" rontanom a jegyeimen. De még így is abból a tantárgyból, amelyikből a legrosszabbra állok, az 3-as.

És igazából nem nagyon látom értelmét a gimnáziumnak. Ezért valószínűleg szakközépbe fogok majd járni.

Csak úgy vettem észre, mintha ez már "cikinek" számítana.

Miért alakult ez így?

Mi a véleményetek erről?


2011. ápr. 9. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Én szakközépbe jártam. Mindent tanultam, mint mások a gimiben, csak utsó két évben a plusz szaktárgyakra nagyobb hangsúlyt fektettek .

Sima érettségit kaptam, egyszer sem voltam a négy év alatt kórházi gyakorlaton.

Jelenleg védőnő hallgató vagyok a Semmelweisen.

2011. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!

Én biztos, hogy nem mennék szakközépbe, de kicsit gáznak tartom. Mindenki a maga útját járja és oda megy továbbtanulni ahova szeretne. Mindegy hova mész, a lényeg az, hogy olyat tanulj és olyat válassz, amit szeretsz... Pl. ne kezdj el nyelveket tanulni, ha nincs jó nyelvérzéked, mert csak szenvedni fogsz. Kedvednek és tudásodnak megfelelő iskolát válassz.

Én eddig egyszer voltam kitűnő, de 4.2 az átlagom. Gimnáziumba megyek angol tagozatra és a második nyelvem lesz a spanyol. Szakkörön szeretnék még oroszt tanulni, mert szerintem nagyon szép nyelv, de ez mellékes. :D

Remélem sikerül jól választanod majd. Szia! :)

L/14

2011. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

"Én biztos, hogy nem mennék szakközépbe, de kicsit gáznak tartom."


Úristen te, mit tartasz cikinek ebbe?


Egy humán tagozatos gimnázium és egy közgazdasági szakközép iskola között kellett döntenem, hogy hova menjek. Nagyon nehéz döntés volt, végül a közgáz mellett döntöttem.


Itt kiderült, hogy engem nagyon is érdekel a pénz világa, van egy 89%-os középszintű érettségim közgáz-marketingből, egy logisztikai műszaki menedzserasszisztens felsőfokú OKJ-m, és most gazdálkodási és menedzsmentre járok egyetemre. Mindkettőnek elég sok köze van az üzleti vonalhoz. Viszont ha egy teljesen átlagos gimnáziumba mentem volna, lehet, hogy azt se tudnám mit akarok csinálni, és elb@sznék jó pár évet valami nemzetközi tanulmányok, kommunikáció és média, jog vagy bölcsészet szakon, aminek a diplomájával aztán kitörölhetem a seggem. De te menjél csak ezekre, hiszen ha ma ez a módi, akkor biztosan azért van, mert ez a jó irány.


Kérdező, te meg nyugodtan menj szakközépbe, ha azzal foglalkozik, ami téged érdekel is, és később úgy érzed, hasznosítani tudnád az ott szerzett tudást. Hiszen ha nem olyat választasz, ugyanolyan nagyot üthet vissza a szakközép, mint amekkorát adhat.


Mindemellett a közgázas szakközépbe, ahova jártam a kb. 950 tanuló 70-75%-a volt lány. Az ilyen szakokon mindig hasonló az arány. Egy műszaki szakközépbe nyilván más.

2011. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem ciki, ne ez alapján döntsd el.

BME vegyészmérnökire járok, és nem egy olyan ember van az évfolyamon, aki vegyipari szakközépiskolából jött. Szóval még a felsőoktatásba is be lehet kerülni vele.

A gimnázium akkor jó, hogy ha nem tudod pontosan, mi érdekel. Ott nem mennek rá semmi speciálisra, egyformán felkészítenek az összes középszintű érettségire, + 1-2 tárgyból akár emeltre is, ha akarod. Sokaknak épp az a baja a gimnáziummal, miután már kialakult az érdeklődése, hogy az össze tantárgyat erőltetik, egy kicsit sem lehet elfelejteni pl. az irodalmat, még akkor sem, ha tudod, hogy nem igazán érdekel, és csak át akarsz belőle menni érettségin.

2011. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

úristen mi a ciki abban, ha valaki szakközépbe jár??


én kéttannyelvű szakközépbe járok és senki nem tartja gáznak, sőt itt legalább normálisan megtanulok egy nyelvet és az érettségire is ugyanúgy felkészít.


Az a ciki, hogy egyáltalán ezt a kérdést feltetted...

2011. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

Na akkor én is mondok valamit: Hamarosan eljön az az időszak, amikor egyre többen fognak szakközépiskolába járni, és nem gimnáziumba.

Ugyanis jelenleg szakképzett munkaerőhiány van. (Erre most kezdenek a politikusok is rájönni).

Márpedig az országot nem lehet fenntartani bölcsészekből, kommunikációs menedzserből, stb. és még sorolhatnám a többit, amiket oktatnak ugyan az egyetemnen (az adófizető dolgozók pénzéből) habár nincs rá igény. Nem egy szak van, amire mindenki jelentkezik ugyan, elvégzi 0 munkával, utána meg munkanélküli, mert a szakhoz nem tartozik állás.

Ezért aztán szakképzett munkaerőre van szükség, amihez szakmát kell tanulni.

2011. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

"Ezért aztán szakképzett munkaerőre van szükség, amihez szakmát kell tanulni."

Persze, de erre csak részben megoldás a szakközépiskola. A fő lépés az lenne, hogy az általad felsorolt büfészakokat meg kellene szüntetni. De vannak olyan diplomás képzések is, amire szükség is van. (Persze nem a kommunikációra gondolok... Mit tanulnak ott, kommunikálni? Azt minden ember tud, nem?)

2011. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A fő lépés az lenne, hogy az általad felsorolt büfészakokat meg kellene szüntetni."


Teljesen egyetértek. Csak az a baj, hogy nem teszik. Pedig ezzel az állam rengeteg pénzt meg tudna spórolni. Egy hallgató képzése kb. 4-5 millió Ft-ba kerül az államnak. Innentől ki lehet számolni, hogy ez hosszútávon mekkora pocsékolás. Utána meg összevonják a szakközépiskolákat, lecsökkentik a gyakorlatok számát, nem támogatják a műszaki, tudományos kutatásokat, stb. mondván, hogy nincs pénz. Ezért tart az ország ott, ahol.

2011. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolába járni nem ciki. Manapság mindent, így ha valaki szakiskolába jár és kitanul egy szakmát, azt is lenézik, mert nekünk annyi érettségizett és felsőfokú végzettséggel rendelkező "értelmiség" kell és mégsem tart sehol az ország...


Egyáltalán ne aggódj amiatt, szerintem egyáltalán nem ciki, mint ahogy az egyik előttem válaszoló írta tényleg nagyon jó alapozást nyújthat a szakközépiskola. A saját példámból kiindulva én is közgazdasági szakközépiskolából jutottam be egyetemre és nagyon sok tudást hasznosítottam, mondjuk ilyen szinten

középiskolában tanult --> egyetemen tanult

gazdasági alapismeretek --> vállalati gazdaságtan, vállalati erőforrásgazdálkodás, marketing

üzleti gazdaságtan --> pénzügytan, számvitel, statisztika, vállalati gazdaságtan, vállalati erőforrásgazdálkodás, marketing

közgazdaságtan --> mikroökonómia, makroökonómia, nemzetközi közgazdaságtan, pénzügytan.


Nem feltétlen olyan szinten, olyan mélységben, de nem mindegy, hogy 180 oldalt úgy kell elolvasnom és megtanulnom mondjuk f*ngom nincs az egészról és minden második szavát nem értem, vagy ránézek az ábrákra és eszembe jut, hogy "ja, ezt tanultam 3 éve és tök jól elmagyarázták".


Azok számára azonban, akik nem közgázos beállítottságúak elég hamar kiderült, úgy hogy például gyengébbek voltak az eredményei, nagyon megutálták. Szerintem ez az a tárgy, amit a legjobban lehet szeretni (mint ahogy én is teszem) és gyűlölni, ahogy tette ezt másik 27 ember, valahogy közömbös nem lehet iránta az ember...


Egyetemen azok, akik gimnáziumból jöttek, csak lesnek, hogy jajj, ők ezt sem tanulták, ők azt sem, de nekik mennyivel általánosabb tudásuk van (irodalom, történelem, biológia, földrajz, fizika, kémia, matek, stb.), aztán az egyetemen sok mindenbe beletörik a bicskájuk. Mellesleg nem feltétlenül gyengébb egy-egy szakközépiskola oktatása. Megsúgom, hogy egyik ismerősöm egy nagy nevű gimnáziumba járt és tök evidens irodalommal kapcsolatos kérdéseknél csak lesett, ameddig nekem még mindig fel-fel villannak a fontosabb dolgok, ha egy helységnevet mondanak, megmondom, ki élt ott, tudok idézni és hasonlóak...


Mindenképpen mérlegelj, menj el nyílt napra az iskolába, akkor beszélj olyanokkal, akik odajárnak, próbálj tanácsot kérni. Egyáltalán nem rossz a szakközépiskola, nem kell lenézni, már te 15 évesen olyan ismeretekkel gyarapodhatsz, amire más egyetemen fog csak szert tenni és számítsd bele azt, hogy amit egyetemen 1 előadáson (1,5 óra) leadnak, azt neked 1 hónapon keresztül kedvesen, (egyetemhez képest) játékosan adnak elő közgázos suliban és játszva tanulod meg. :)))

2011. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

úgysem tudod még eldönteni 7.ben hogy hova mész mert még nem voltál nyílt napon,pályaválasztási tanácsadáson,tanárok nem mondták el amit szoktak

de 3assal nem hiszem hogy neked gimibe kéne menned

amúgy nem gáz,vannak jó szakközepek

2011. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!