Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell jegyzetelni az...

Hogy kell jegyzetelni az orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint bárhol máshol. Én az iskolában hosszú időn keresztül tanítom a jegyzetelést, el nem tudom képzelni, hogy beírjam neked ide a választ két mondatban.
2011. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

:)

Mindent leírsz ami fontos.

2011. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
vagy viszel egy diktafont
2011. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

pont ez a baj: nem tudom, mi a fontos. a mostani töritanárunk is folyékonyan beszél, de "nem kell leírni mindent, csak amit fontosnak tartunk", aztán meg ha felelésnél megkérdezi, hogy milyen volt Napóleon kedvenc nadrágja, és nem tudjuk, leültet egy egyessel.


nem töltik fel a netre a jegyzeteket véletlenül az egyetemeken?

2011. ápr. 15. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

A diktafon nagyon keveset használ, mert lineárisan tárolja az anyagot, és végig kell hallgatni az egészet, ami még egyszer annyi idő. Plusz a képeket sem tárolja. A járható út a jegyzetelés megtanulása. Szerintem mindent le kell írni, értelemszerű átfogalmazásokkal, amitől rövidebben lehet leírni, érdemes a gyakori fogalmakra rövidítéseket bevezetni, mindig felírni azt is, hogy miért kerül be valami a jegyzetbe, mi a probléma, amire az a válasz (ezt sokan kifelejtik, és ettől összefüggéstelen lesz), érdemes színes tollakat használni, beszámozni a füzet oldalait, hogy kereszthivatkozásokat tudj csinálni. Röviden ennyi, ami a GYIK-műfajba belefér. Nekem sokszorosan bevált. Igaz, én 12 évesen már gyakoroltam a jegyzetelést TIT-előadásokon, mert olyat mondtak el, ami fontos volt nekem, és máshol nem lehetett hozzáférni.

2011. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a legtöbb előadáson vetítenek. A diákon pedig már alapból csak egy vázlat van. Azt szoktam leírni, plusz kiegészíteni néhány dologgal, amit mondanak. De van, mikor felteszik az egész anyagot netre, csak ki kell nyomtatni. Sőt, olyan is van, hogy még óra előtt teszik fel, így előre ki lehet nyomtatni, és arra jegyzetelni. Ez tök változó. De azért a legtöbb intézet felteszi a netre. Amelyik nem, azt marhára szoktuk szidni:D

A gyors jegyzetelésnek meg a rövidítés a titka.

2011. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem tudod véletlenül, hogy a SE-FOK-on felteszik-e a vázlatot?
2011. ápr. 15. 16:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, én SZTE-s vagyok. De szerintem már a legtöbb helyen alap az ilyesmi.
2011. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia. én pécsre járok, de érthetően beszélnek a tanárok, ami a táblára kerül, azt praktikus jegyzetelni. nem kell megijedni, a diák szinte mind felkerülnek coospacere, az intézet honlapjára... amúgy te is érteni fogod, h itt mi a fontos, meg a hangsúlyos.
2011. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!