Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tartják a SOTE-t a...

Miért tartják a SOTE-t a legjobb orvosi egyetemnek?

Figyelt kérdés

Mert ha azt nézzük, mivel jobb? A fővárosban van és kész? Épületei szét vannak szórva a városban, a koli sincs közel az oktatási épületekhez.

Ha vki fogorvosira akar járni, mivel győznétek meg a Soteról.

Pl. Debrecenben minden egy helyen van, szép az épület a város, több pénze is van az egyetemnek (klinikája nem veszteséges egyedül Magyarországon)

Meg igazából, amit Debrecenben megtanitanaka, azt szegeen, pécsett és máshol is megtanitják. Akkor most miért van ez a "SOTE láz"?


2011. okt. 19. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország baromira fővárosközpontú. Pl. az ELTE pszichológia szakára jelentkeznek szerintem a legtöbben (bár most pontos számoknak nem néztem utána), pedig a HVG szerint az ELTÉnek a legrosszabb ez a képzése. A szegedi, a pécsi és a debreceni képzés is veri.

Egyébként mindenki a saját egyetemét fényezi. Az ember szereti bizonygatni, hogy ő jár a legeslegjobb helyre:) Így egy SOTÉ-s azt fogja mondani, hogy az a legjobb, egy debreceni, szegedi, pécsi meg azt, hogy az övé.

Objektíven megítélni nem tudja senki, hiszen csak olyan tudná, aki mind a négy egyetemre járt. Olyan meg nem hiszem, hogy van:D Felvin is csak olyan rangsorok vannak, amit olyanok alapján állítanak fel, hogy hol a legmagasabb az átlag ponthatár, hova jelentkeznek a legtöbben, hol a legtöbb OKTV-s...ez pedig nem az egyetem színvonalát mutatja.


Egyébként szerintem nincs olyan, hogy vmi mindenben a legjobb. Lehet, hogy éppen SOTÉn az x tárgy nagyon jó és színvonalasabb, mint a többi helyen, de más tárgy meg mondjuk Szegeden vagy Pécsen jobb. Ráadásul az oktatás minősége egy egyetemen belül is nagyon függ a gyakorlatvezetőtől. Lehet, hogy az egyik nagyon jó, a másik meg nagyon szar...


Szerintem nem csak az alapján kell mérlegelni, hogy hova adja be az ember a jelentkezését, hogy mi a "legtrendibb". Több dolgot is figyelembe kell venni:)

És mind a négy orvosi egyetem színvonalas, szóval nagyon melléfogni nem lehet. Ahol a SOTE diplomáját elfogadják (külföldön), ott elfogadják a többit is.

2011. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legnagyobb és fővárosi. Kb. ennyi :) De bárhol ugyanazt a diplomát kapod, és ugyanolyan jó orvos lehet belőled. Pl. az én fogorvosom, aki legkedvesebb, legügyesebb azok közül, akiket ismerek, na ő DOTE-s volt.
2011. okt. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy városközpontú Magyarország , de nagyon.

HVG mi alapján állítja össze a rangsort? Én láttam már egyetemi rangsort meg ilyesmi, de a felvettek pontátlaga, akadémikus oktatók stb. szerepel. Ok, de ez nem mond el semmit az oktatásról.

Egyébként bárkit kérdezek, mindenki az egyetemét dicséri valóban :)


Mit értesz azalatt, hogy a legtrendibb? Fogorvosi szakon pl. mi a legtrendibb? Milyen dolgokat kéne figyelembe venni?


SOTEra még mondják, hogy oda megy sok támogatás. Amúgy ha Debrecenről van szó, rengeteg külföldi jár oda, ők is hozzák a pénzt, ráadásul úgy hallottam, hogy most nyert az egyetem milliárdos pályázatot.

Nem szegény egyetem (állítólag nagyobb a költségvetése, mint a városnak).


Szerintetek van olyan, külföldön és belföldön, hogy azt nézik hol végeztél? Pl. Te Pécsen végeztél, nem kellesz nekünk, és egy szegedi fogorvost részesítenek előnyben? Mindegy belföldön melyik egyetemen végeztél? Külföldön számit, hogy itt melyik egyetem fogorvosi karán végeztél?

2011. okt. 20. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkora az orvoshiány itt is és külföldön is, hogy nem ezt fogják nézegetni =) Hallottam olyanokat, hogy a SOTE-s diplomát előnyben részesítik előnyben külföldön, de erre semmiféle bizonyítékot nem láttam még, sőt bármely orvos ismerősöm, aki külföldre ment, akárhol is végzett, kapkodtak utána.
2011. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Mind a 4orvosi egyetemünk színvonalas és jó. Egyes dolgok az egyiken jobbak, másik dolgok a másikon jobbak. Egyetem választásnál számít, hogy milyen messze van például. Én vidéki vagyok, ország nyugati csücsök, így egyértelmű volt, hogyha egy mód van rá, akkor nem az ország másikfelére megyek, Debrecenbe. De ha a végén odakerülök, ott is biztos meg lett volna a társaságom és jól érzem magam. Bárhová is mész, jól jársz vele, és szeretni fogod, ha tényleg ezt akarod csinálni. SOTE egy dologban felülmúlhatatlan (szerintem), hogy mivel régi egyetem, nagyon sok hagyománya van, és az összes program szervezése szívvel-lélekkel folyik. Valahogy tényleg egy valódi közösség az egész.
2011. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A többin is szívvel-lélekkel folyik minden program szervezése, ezt elhiheted:)
2011. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok olyan szak van, amiből sokkal jobb képzést adnak más vidéki egyetemen, pontszám és hírnév szerint mégis a pesti a jobb. Mert a fővárosban van és kész.

Akármelyik orvosi egyetemre mehetsz, mindegyik színvonalas, persze minden orvos a maga egyetemére esküszik később is. :D

2011. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tényleg igaz, h mind a 4 egyetemen orvosokat, ráadásul jó orvosokat képeznek!! Végülis tök mind1, h hol végzed az egytemet. Esetleg olyan lehet, h vkinek egy adott egyetem nem jön be, nem tetszik a légkör vagy ilyesmi. Amúgy én ismerek több olyan embert, akiknek konkrétan egy adott orvosi egyetem nagyon nem jött be, ezért átjelentkeztek egy másikba. Ha részletesebben érdekel írj privátba! (nem akarom, h itt a többiek megkövezzenek :P )
2011. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!