Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskola jobb? a gimnáziu...

Melyik iskola jobb? a gimnázium vagy a szakközép egy olyan fiúnak, aki a fő tárgyakból jeles, de utál és nem is tud magolni, és műszaki irányultságú.

Figyelt kérdés
mindkettő ugyanolyan érettségit "ad" és valószínűleg továbbtanulás is lesz főiskolára vagy egyetemre mérnöki szakok valamelyikére. ezekhez melyik nyúj jobb alapot, egy műszaki középsuli vagy a gimi?
2009. márc. 7. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én műszaki szakközépsuliba mennék. Biztos van a környéken.

Ha ennyire tudod mit szeretnél az a legjobb, mert van rálátásod egy témára...

Nekem, én lány vagyok, csak egy gimis érettségim van, és így sok munkát nem is találok

2009. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na a munka találás az még egy nagy rizikó manapság főleg. de attól nem kell félni, hoyg műszaki suliban nem annyira erős a töri meg a magyar és mi lesz ha ebből nem sikerül az érettségi, mert ezek a pontok is kellenek.
2009. márc. 7. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha műszaki egyetemre mész, akkor szaktárgyak is kellenek. azt hiszem meg is van határozva,hogy melyik.

Öcsém is ilyen suliba jár, és egyáltalán nincsenek hátrányban alap érettségi tárgyakat illetően, jó tanáraik vannak. ez igazából tanárfüggő.De nem engedi senki sem, akármimlyen suli is legyen, hogy érettségid ne sikerüljön más tárgyból. Az iskola érdeke is hogy jó átlagot érjen el.

2009. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én lány létemre műszaki középiskolába mentem, pedig nem is érdekelt, mégis nagyon jó eredmánnyle leérettségiztem :)

ha műszaki középbe megy, akkor elsőtől negyedikig emelt óraszámban tanul informatikát, programozást, elektronikát, felkészítik az érettségire. Emellett tanul ugyanúgy magart, matekot, történelmet, választható érettségi tárgyakat (fizika, biológia, kémia, földrajz, ének...) és nyelvet. Célszerű az angolt választani. Álatalában csak 1 nyelvet tanítanak (ez választható), de hallottam már olyan suliról, ahol volt angol is meg német is.. De ez megoldható, hiszen ha leérettségizik belőle idő előtt, akkor átmehet a másik csoportba és ott hallgathatja a nyelvet. akarat és nyelvérzék kérdése.

Ha gimnáziumba megy, ott elsőtől 2 nyelvet fog tanulni érettségiig, és ösztönözni fogják, hogy nyelvvizsgázzon (a jobb iskolák). 2-ban fakultációt kell választani, ez lehet az informatika, ezáltal harmadiktól emelt óraszámban fogja tanulni azt a tantárgyat-tantárgyakat, és felkészítik az érettségire.

Gondolja át. A felvi oldalán számolja ki megközelítőleg a pontokat. kalkuláljon bel elegalább 1 érettségit, hiszen az elvárt, ha tovább is akar tanulni érettségi után.. Számoljon emelt érettségit műszaki tárgyból, esetleg még fizikából a mérnöki miatt..

A gimnáziumok érettségire és továbbtanulásra készítenek fel, a szakközép iskolák pedig szakmát is adnak, illetve alapokat hozzá. Egy szakközepes érettségi önmagában semmi, épp úgy, mint a gimis. De talán több annál? Eltérnek a vélemények :)

Szerintem mindegy hova mész, érettségizni mindkettőben kell, és ugyanazt írják, talán giiben kevesebb a tanóra a faktok miatt. Érdemes átolvasni az iskolák tanrendjét

2009. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben sem kevesebb az óra a faktok miatt

Amikor 3 ban elkezd valaki faktra járni, az plusz dolgot jelent. Van az alapórarend, és ezen kívül faktidőpontok külön ...

2009. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!