Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez milyen ötlet?...

Szerintetek ez milyen ötlet? Már egy ideje az oktatáson gondolkodom, a magyar oktatási rendszeren. Nekem Ezek a terveim. Nos milyenek a terveim?

Figyelt kérdés

Szerintem 2-4 éves korig (angliai példa szerint) kéne a gyereket óvodába járatni, bár ez lehet 3-6 de akkor legyen két tan nyelvű óvoda mellette környezetvédelmi szemléletű legyen.

Utána 4 vagy 6 éves kortól beíratni egy 6 osztályos általános suliba ahol angol mellett bejönne még 1 nyelv majd 9.ikben és 11.ikben bejönne még kettő idegen nyelv.

De mellette fontosnak tartanám 12-14 éves kortól hogy beszéljenek a szexualitásról, pl melegekről, úgy össz vissz hogy ez történelemben mindig jelen volt, akkor a meleg művészekről.


De fontosnak tartanám azt is ha 6 évig klasszikus hagyományos ének-zenei dolgokat tanulnának,utána meg 6 évig könnyűzenét tanuljanak 6 évig a sulin belül pl rock pop rap.Finn példa szerint azoknak a diákoknak akik suliban alapítanak bandát azok középsuli után is együtt maradnak a bandában.Röviden ennyi a terveim na meg a hittan, azt szerintem nem kéne kötelezővé tenni, bár egyes vallások szimpatikusak pl buddhizmus. Röviden ennyi.


2011. júl. 21. 16:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van elég órája a gyerekeknek, nem kell még vagy hét féle nekik. Mielőtt háromféle nyelvre járatod őket, inkább azt kellene megoldani, hogy az az egyetlen egy nyomorult idegen nyelv normálisan legyen oktatva. A homokosok meg nem az iskolára tartoznak.
2011. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel ott van a probléma, hogy nincs meg hozzá a megfelelő pedagógusi háttér.
2011. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

2001-ben is feltették a felvilágositó kampányt a suliban

december 19. – Erkel Tibor MIÉP-es képviselő az oktatási miniszterhez címzett kérdésében[5] a Labrisz Leszbikus Egyesület oktatási programját támadja. A kormány képviselője felszólítja az iskolaigazgatókat, hogy ne vegyenek részt a programban.

2011. júl. 21. 17:09
 4/32 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem h.lyeség. A fene akar annyi nyelvet tanulni, a suliban egyébként kb. 1% tanul meg normálisan, a többi öncélból otthon vagy tanfolyamon. Én semmi pénzért nem járnék ilyen 6 osztályos meg ilyen barom osztályokba, legyen 8 meg 4 osztály és kész. Zenét felesleges tanulni, ki a francot érdekel?
2011. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden jó abban amit írtál. Például környezetvédelem fontossága, környezettudatosság, szexuális felvilágosítás a megfelelő életkorban, nyelvoktatásra nagy hangsúlyt fektetni. Ezekre mind nagy szükség van.

De a 2. bekezdéseddel egyáltalán nem értek egyet!

2011. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Hát őőő.... először is minek annyi idegen nyelv? 1-2 bőven elég, de azt akkor tanítsák rendesen, általános tapasztalat, hogy nagyon sok nyelvtanár aztán pont a munkájához nem ért. Nekem is volt ilyen nyelvtanárom. De jó lenne, ha a gyereknek lenne lehetősége ingyen nyelvet tanulni még az iskolán kívül is.

Aztán örülök, hogy neked szimpatikus a buddhizmus, de más embert meg nem érdekel, nekem meg a hinduizmus szimpatikus még sem akarom , hogy tanítsanak ilyeneket a súléban, mert ha annyira érdekel utánanézek.


A zenei oktatással komolyabb gond nincsen, bár 2X 6 évig az felesleges időpazarlás, azért a gyereknek más órája is van ám. Egyetértek azzal, hogy legyen könnyű-és komoly zenei oktatás, de az is csak az általános műveltségen belül, ismét csak annyit tudok mondani, hogy akit fog érdekelni az eljár majd ilyen oktatásokra, én is eljártam.


Nálunk 6-ban már volt szexuális felvilágosítás, persze kulturális keretek között, mert úgy gondolom egy 12 éves gyereknek nem kell ismernie az erotika különböző gyakorlati elemeit.

Viszont úgy gondolom, hogy egy 4-5 éves gyereknek játszania kell és nem tanulnia, a kéttannyelvű óvoda még oké, de írtál egy olyat, hogy 2-4 évig tartson az óvoda, de akkor mi lenne utána? Egy öt éves gyerek üljön az iskolában? Hát megnézem én azt... bocsi, de ezek a tervek nem épp a legjobbak, de nem is tudom, hogy mit szeretnél ezekkel, talán Hoffman Rózsa vagy? :D

2011. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Zenét szerintem mindenkit aki szereti művészeteket én pl szakiskolába jártam 2 évet majd ugyanabba a suliba 2 évig szakközépbe meg van az érettségim, és képeztem magam mindig, mert zenei könyveket olvastam ,meg verses köteteket , senki nem tudta rólam.
2011. júl. 21. 17:15
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem csak megnéztem más ország oktatási rendszereit, és ezek alapján összeálítottam valami ideált.
2011. júl. 21. 17:17
 9/32 anonim ***** válasza:
Nem sokan szeretik a művészeteket. Én pl. jól rajzolok, de nem megyek ilyen suliba, mert nem érdekelnek a régi dolgok meg a művészet
2011. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért nem tanítanak balettot, rendes komoly portréfestést, szuflé készítést, parkettázást, autóvezetést, hitelszerződés átnézést, ruhatervezést meg tököm tudja mit? Tulajdonképpen leírtad, hogy téged mi érdekel és azt kéne oktatni a suliban. Ezt mindet lehet tanulni iskolán kívül, sőt még többet is, és mindenki arra megy, ami érdekli. Meg az is mekkora hülyeség, hogy nekem rap meg pop zenét oktassanak? Van nekem saját ízlésem szarok bele a rap zenébe.
2011. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!