Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövő évtől tényleg csak így...

Jövő évtől tényleg csak így lehet bejutni egyetemre?

Figyelt kérdés

Ez most komoly ?

"Egyébként akik most érettségiztek örülhetnek, hogy nekik még nem kellett 50 óra ingyen közmunka (mintha bűnözők lennének jövőre a tinédzserek) hozzá és nyelvvizsga, valamint 2 emelt szintű érettségi és mindenből sokkal jobb eredmény egy egyetemre való bejutáshoz."


Egy oldalon olvastam. Akkor most ellehetetlenítik a bejutást, vagy mi ?


2011. máj. 3. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem hallottam ilyenről, de simán el tudom képzelni. A kétszintű érettségi bevezetése óta nagyon nem odavaló egyetemisták is vannak sajnos. Nyelvvizsgát simán le lehet tenni egy-két év intenzív tanulás után, két emelt szintű érettségit szintén le lehet tenni, speciel nekem is megvan ebből mind, plusz még egy szakma is mellé és nem gebedtem bele a tanulásba :)
2011. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mert rengeted a diplomás, kevés a szakmunkás.
2011. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hm, remek.

Ezekszerint, ha nem vagyok mindenből kitűnő és nem rázom a kisujjamból az ötösöket, akkor csak az álmaimban járhatok egyetemre.

2011. máj. 3. 19:39
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez ilyen formában nem igaz, nem terveznek két emeltet, és a nyelvvizsga sem kötelező.


200 helyett 240 lesz a minimum ponthatár.

Később érettségihez lehet, hogy közmunkát kell vállalnod (ez külföldön is így van), illetve lehet, hogy több szakra kell majd emelt érettségi, de jövőre MÉG NEM.


Egyébkéntmeg ebben SEMMI kivetnivaló, aki egyetemre akar menni, annak 2 emelt szintű érettségi belépőszint. Nem vagyok jó tanuló, mégis ötösre csináltam kettőt és szereztem nyelvvizsgát. Az egyetemen ennél sokkal durvább elvárások lesznek.


A diplomához viszont már most is kell nyelvvizsga,(egyelőre?) 1 darab.


Szóval ezen nem kell meglepődni. Csak a közmunka érheti furcsán a diákokat.

2011. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hm-hm. És vajon két év múlva ?
2011. máj. 3. 19:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező utóbbi válaszának címezném: nem kell mindenből ötösnek lenned, de az már csak elvárható, hogy a megjelölt szak tárgyaiból megtudj nyikkanni. Az egyetem nem az alapokat adja meg, hanem arra épít, a megfelelő szakirányban.
2011. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, ez eddig oké, hogy meg tudjak nyikkani belőle. Csak a "sokkal jobb eredmény" részen akadtam fent egy kicsit.
2011. máj. 3. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:

A sokkal jobb eredmény azt jelenti, hogy a mostani minimumot emelik. Ami lássuk be, nem is baj, hiszen ma olyanok is bejuthatnak valami noname főiskolára zabhegyező szakra, akik épphogy hármaska érettségit csináltak.

Szerintem elvárható, hogy az ember legalább egy négyes szintet hozzon, és az is, hogy úgy menjen egyetemre, hogy azért van némi köze a témához.

2011. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013-ban fogok érettségizni, és már most biztos vagyok benne, hogy még akkor is kelleni fog a két emelt szintű érettségi, (angol és olasz)ha nem lesz követelmény. Nyelvvizsgám már megvan, (angol, nemsokára az olasz is)de félek, hogy így sem fog sikerülni, pedig humán tárgyakból mindig 5 vagyok, csak a matek 3 sajnos lehúzza nagyon. Egyébként olaszra szeretnék menni, csak fogalmam sincs, ez mennyire népszerű/nem népszerű szak, főleg a Pázmányon.
2011. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pázmányt nem ajánlom, nagyrészt lesajnálják a diplomát. Akko rmár menj az ELTE vagy a PTE olasz szakára!
2011. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!