Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan nagy "szívás az...

Miért olyan nagy "szívás az orvosi egyetem" ahogy itt írják?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 08:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Mert iszonyatosan sokat kell tanulni. Plusz egy-két tanár előszeretettel meg is szívatja a diákokat, de ez mondjuk nem csak az orvosi egyetemre jellemző.

Ezen kívül a kötött órarend miatt nem igazán lehet mellette munkát sem vállalni. Baromi hosszú (6 éves ugye), és az ált. orvosi diplomával ki lehet törölni a seggünket. Mindenképpen kell szakvizsga vagy phd. A szakvizsgáig rezidenskedés, ami külön szívás.

2011. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
nem feltétlenül szívás, ha külföldön akarsz dolgozni, akkor ez nagyon jó diploma
2011. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

persze sokáig tart, de ha jól beszélsz angolul, és jól akarsz keresni, és nem magyar viszonylatban gondolkodsz, akkor ennek semmi akadálya


több olyan orvost ismerek aki pályakezdőként vagy gyakorlattal munkát keresett Angliában


meglepően gyorsan kaptak


nem olyan rossz 28 évesen egy évi 50 ezer fontos kezdőkereset + kevesebb munka és felelősség mint itthon

2011. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
76%-os: Persze. De mondjuk nem mindenki szeretne külföldre menni.
2011. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, szal anyagi, tanári, ill. oktatási gondok vannak vele + sokat kell tanulni, de az természetes. Ezeken kívül valami?
2011. máj. 11. 13:32
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek a problémák nem olyan súlyosak szerintem, hogy valakit "semmiképpen ne tanácsoljon oda" egy medikus.
2011. máj. 11. 13:33
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha akarsz, menjél oda:) Én nem beszéltem még le róla senkit, nagyon szeretek orvosira járni.

De attól még tényleg szívás. Talán leginkább az utána lévő rész, nem is az egyetem...

2011. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért "utána" mi lesz?
2011. máj. 11. 17:13
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Kb. havi 100 ezres fizetés a szakvizsgáig. Közben tiéd az összes ügyelet, a felelősség, és a kemény meló jó része. A főorvos úr meg majd összeszedi a pénzt azért, amiért te dolgoztál..

Csesztetnek a betegek, ha vmilyen tök indokolatlan vizsgálatra nem akarod őket elküldeni, de ha elküldöd, akkor "fentről" cseszegetnek.

2011. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jól hangzik! :D
2011. máj. 11. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!