Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem - gyakorlatok,...

Orvosi egyetem - gyakorlatok, előadások?

Figyelt kérdés

Üdv!


Orvostan hallgatók!Meg lehetne oldanom majd orvosin azt,hogy szabadok legyenek a hétköznap délutánjaim?Minden nap??(du. 15:30-tól kezdve kb.)Fontos lenne...


2011. aug. 3. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden délután? Őszintén? Nem valószínű, legalábbis az első pár évben, és a soté-n tuti nem. Reggel (szóval 8tól) általában az előadások vannak, gyakorlatokkal tudsz variálni, hogy esetleg másik csoporthoz veszed fel, de előadással egyidőben alapból nincsenek is. Meg nem is szeretik, ha máshoz mész át, azt meg kell kérdezni, stb. Szóval, szerintem minden délutánod tuti nem lehet szabad, főleg, hogy a szabadon választható tárgyak mindig 17:30körül kezdődnek, hogy mindenki odaérjen rájuk. De ez a SOTE, a többinél nem tudom. Miért kellene?
2011. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem...

Nálunk Szegeden mindenkinek a saját csoportjához kell felvenni a gyakorlatait. Előadások ált. délelőtt vannak (meg a legtöbbön nincs katalógus), de a gyakorlatok kötelezőek, és szinte mind du. van. De miért kellene? Ha vmi nyomós indokod van, akkor át tudod variálni az órarendet, de csak dékáni engedéllyel. Arra meg nem elég az az indok, hogy "nincs kedvem du. suliba járni".

2011. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben is kizárt, hogy az első években szabad délutánjaid legyenek (hasonló okok miatt, mint amiket a korábbi válaszolók írtak).

Én annak idején örültem, ha volt olyan nap, hogy du. 3-4re végeztem, de volt olyan is, hogy este 6-7 körül ért véget a nap, és ezután még tanulni sem ártana...

2011. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a SOTÉn se, nézd meg az ottani órarendeket, nem is te állítod össze és olyan biztos, hogy nem lesz, hogy neked minden délutánod szabad legyen. Amúgyis az orvosi kemény, ha hazaérsz az egyemről tanulni fogsz, mert ha elmaradsz egyszer nem fogod tudni bepótolni...
2011. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a szeptemberi órarend tervezete, és ezek csak a kötelező órák. Nincs lehetőség arra, hogy minden délután szabad legyen (sőt, örülj, ha egy lesz).

2011. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Csak nem dolgozni akarsz? Orvosi mellett felejtsd el!
2011. aug. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A sport.Nekem ez nagyon fontos.Annyira,hogy nagyon nehezen tudnék lemondani róla.Volt időszak amikor nem volt lehetőségem csinálni,és nem volt jó akkor semmi sem.Nekem ez kell hogy "rendbe" legyek.

Még a heti négy alkalommal is kiegyeznék,de a 2-3 nagyon kevés.Ha valaki versenyző,de nem kimondottan élsportoló,nem veszik figyelembe?(mármint órarendvariálás szempontjából.Tudom-tudom,ennyi erővel mindenki hivatkozhatna valamire,de azért mégis(?))Próbálom keresni a kiskapukat...Én is néztem SOTE órarendet(elsősorban Sote a cél)és én meg úgy láttam hogy a gyakorlatok többnyire délelőtt vannak,és előfordul olyan csoport ahol 1-2 van csak délután.

Már jó ideje orvosin töröm a fejem,van még talán egy-két dolog ami tetszene,de ehhez húz a legjobban a szívem...

2011. aug. 5. 21:39
 8/20 A kérdező kommentje:
Tényleg és arra nincs lehetőség hogy egy másik csoporthoz menjek át ha az nekem jobb?Vagy valakivel cserélni?
2011. aug. 5. 21:43
 9/20 anonim ***** válasza:

De az edzés konkrét időpontban van?

mert ha nem, akkor heti kétszer pár órát rá tudsz szánni a sportra (pl. konditerem, futás, úszás vagy akármi), aztán hétvégén ott van megint két nap.

2011. aug. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy te konkrét időpontban jársz-e edzeni, vagy sem. A gyakorlataidon nagyon ne tudsz változtatni, és nem nagyon szeretik a csoportváltást, mert túl nagy körbeszervezést igényel (esetleg a betűn belüli csoportváltás megoldható). Nézd, én megértem, hogy neked nagyon fontos a sport, de az orvosin nagyon sokat kell tanulni szorgalmi időszakban is, tehát szinte naponta. Ezt kalkuláld bele.
2011. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!