Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki azon lovagol, hogy bezárják a Corvinust, pedig a Gábor Dénes főiskolát is bezárják?

Figyelt kérdés
ha bezárják a GDF-et akkor honnan jönnek majd a szakképzett friss diplomások?
2011. máj. 12. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Mert ez egy újabban felkapott hülye pletyka, amit a balfsz orbán robbantott ki amikor be volt bszva és már azt se tudta mit beszél!


Egyiket sem zárhatják be, az únió sem hagyná, ezek európa szerte elismert intézmények!


Sok multivállalat támogatja őket, és rengeteg külföldi jár ide tanulni!



A Corvinus azért szúrja az Orbán szemét mert régen Marx egyetem volt, és ma is erősen baloldali, de ettől függetlenül még akkor is a legjobb közép európában!

2011. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Az orbán se jobb mint a gyurcsány volt, az is mindíg akkor csinált magából hülyét a médiában amikor éppen a legnagyobbat készült lopni..


Gondolom az orbánnál is valami afterparty mellékhatása lehetett ez a beszólás, miután megünnepelték a sikeres pénzkimenekítést..

2011. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az egy elhamarkodott elszólás volt, és eredetileg tényleg komolyan gondolták, de aztán röjöttek h túl nagy az ellenállás, és visszavonultak. sok mást össze akarnak vonni, de a Corvinushoz nem mernek nyúlni


és miért is nem? mert a Corvinus Európa-szerte ismert, valamint egy igen elit egyetemnek számít, még ha a baloldali fiatalság fészke is

2011. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Apróbb iróniát vélek felfedezni a kérdésben, így inkább az első válaszolóra reflektálok.


Nem orbán robbantotta ki a pletykát, hanem a minisztériumból szivárgott ki egy info. És abszolút elképzelhető, hogy nem csak pletyka - a Corvinus esetében is csak a bezárást cáfolta az államtitkár, a feldarabolást nem.


Európa-szerte elismert intézmények? Az érintettek közül (sőt az összes magyar felsőoktatási intézmény közül) max. a Corvinus az, amelyikről legalább már hallottak külföldön is.

Nagyon is megtehetik sajnos, hogy bezárnak párat. Ez a költségoldalról megközelített szakpolitika-csinálás...

Az Uniónak ehhez semmi köze, nem szólhat bele, mert az oktatás tagállami hatáskörben van.


"...ma is erősen baloldali" - birom, hogy egy csomó helyen ezt olvasom. Ugyan mitől?

A szocializmusban mindenhol az ideológiának megfelelően zajlott az oktatás, ez meg még a nevét is viselte Marxnak - ne bumm. Ettől az örökségtől megszabadult igen hamar.

A rektor állítólag MSZP-közeli. Na és? Amíg az egyetem vezetésének módját ez nem befolyásolja alapvetően, addig neki is joga van saját politikai nézeteket vallani.

Az oktatás nem balos, hanem mainstream vonalon zajlik, vannak nyíltan jobbos tanárok is. A diákok meg pláne vegyesek értékrend és politikai nézetek terén - ami nagyon jó, hisz ez az egyetem lényege, a gondolkozást felszabadító és ösztönző környezet.

Nem látom, mitől olyan őrülten baloldali ez az iskola.

2011. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is jelentkeztem anno corvinusra, és semmit se befolyásolt az, hogy politikailag hova tartozom. Amúgy sehova, nem érdekel a politika.
2011. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
attól mert nem érdekel, még tagadhatatlan, hogy a balliberális eszmerendszer melegágya az értelmiségi ifjúság körében
2011. máj. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

05:23

Na, akkor tetszik. Nem is értem azokat, akik katonanemzetet akarnak, habár én erősen jobboldali egyetemre járok. Ismét csak nem a politikai hovatartozásom miatt, hanem azért, mert ez a szakma az álmom.

2011. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!