Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol volt jobb az életed?...

Hol volt jobb az életed? Középiskolában vagy általánosban?

Figyelt kérdés
nekem a középsuli sokkal gyatrább volt, több megaláztatás,több rossz jegy...:D nektek?
2011. máj. 14. 18:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekem sose az osztályom volt az első számú baráti köröm, de úgy volt, hogy az általános volt a legjobb, szakközép már szarabb, most ugyanebben a szakközépben vagyok felsőfokú szakképzésen, na ez már még szarabb. Most a pluszpontokért küzdök, jövőre egyetemre megyek, ha sikerül az állami, ha nem. Remélem a színvonal nem folytatja a csökkenést.
2011. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Általános, ott az osztály egyik meghatározó tagja voltam.

Középsuliban is elvoltam de jobban éreztem magam az általánosban.

2011. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
látom eléggé megoszlanak a válaszok :D nekem általános kimondottan jó volt a gimihez képest :D az sem volt felhőtlen azért, de ott még több tekintélyem volt, vissza mertem pofázni annak aki beszólt. és ott sokkal durvább diákok voltak ugyebár. akadtak nagyon jó barátaim is. gimiben már válogatott volt a társaság. mivel én elég furcsa tag vagyok, jegyeim sem felhőtlenek, lusta vagyok szűkszavú, emellett extrémen viselkedek néha, elég kettős személy vagyok :D ez unszimpátiát válthat ki egyesekből,másoknak viszont nagyon tetszik. az első évben nagyon jól éreztem magamat, de aztán sajna azoknak az utálatát váltottam ki, akik az osztály meghatározó egyénei voltak, így a többiek is követték minden szavukat. tehát 1-2 emberrel voltam a maradék 3 évben :D ittmár annyira de komolyan annyira elnyomott a sok egoista ember, h kész megváltás volt elballagni, végigröhögtem az egészet :D
2011. máj. 15. 02:33
 14/22 anonim ***** válasza:
általános és egyetem :) a gimit rühelltem,mindenhol klikkek voltak,szar beképzelt tanárok,senki nem volt tekintettel a másik emberre
2011. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Zoliol ***** válasza:
Alt. sulis vok és NEM SZERETEM:piszkálnak meg minden alig várom a gimit
2011. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
középsuli jobb volt, általános egy rakás sz*r volt :D amúgy meg egyetem :D
2011. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Általános iskolás vagyok,úgy érzem,hogy a középiskola sokkal jobb lesz.Itt nagyon nem érzem magamat jól.A saját osztálytársaim kibeszélnek,kiröhögnek csak mert nem hordok kivágott felsőket és cicanacit.+nem hagyom,hogy fogdossanak a fiúk stb...Alig várom,hogy leballagjak.Visszahúzódónak ismernek,de egyáltalán nem vagyok az:D

Nagyon nagyon várom,hogy leballagjak,ami nemsokára lesz.Úgy érzem,hogy az lesz életem legboldogabb napja:D

Nagyon nehéz volt így végig vinni,egy legjobb barátnőm van,kettőnket bántanak és cikiznek folyamatosan.Így megvagyunk valahogy,de ha egyedül lennék nem is tudom mi lenne:| Inkább elviselem a rossz jegyeket majd,csak kerüljek el egy jó közösségbe,ahol nem a kinézet számít.

2011. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
figyelj utolsó...nem akarlak elkeseríteni, de minden középiskolában ez a helyzet. ha te tényleg ilyen visszafogott lány vagy (ami egyáltalán nem baj) és bántanak, ezt meg fogják tenni máshol is. én már csak tudom :D hidd el mehetsz gimnáziumba is, ott is ugyanez megy, sőt szerintem még rosszabb a helyzet mint szakközepekben. ahhoz, hogy valaki légy nem is igazán a külsőd átformálására van szükség. Persze, ha nagyon jó csaj vagy, az sokat számít. De ha egy átlag kinézetű lány vagy, akkoris lehetnek ütőkártyáid. nekem van tapasztalatom, csak én nem voltam olyan erős jellem, h ezeket az ütőkártyákat kihasználhattam volna. egy teljes belső átformálásra lett volna szükségem. Ami nagyon fontos: első benyomás, ott már letisztázod magad. légy erős, mindig vállald bátran a véleményedet, ha olyan helyzet adódik ahol úgyérzed nem tudsz helytállni, ne csüggedj, mert jön a következő !! Küzdj, de tényleg. ha ennek ellenére is utálnak, akkor lehet a személyiségedben van valami zavaró, ami kiküszöbölhető, ha nem hagyod magad soha semmilyen helyzetben ! nekem is volt egy osztársam, aki elszúrta az első benyomását. aztán szépen lassan kezdett kibontakozni és mindenki utálata iránta, átfordult mindenki szeretetévé. Azis fontos, hogy eleinte minnél több barátot próbálj szerezni, de ha csak 1 van az sem gond, de az olyan legyen, h foggal körömmel a barátod legyen. remélem tudtam segíteni, sok szerencsét neked :)
2011. máj. 16. 23:17
 19/22 anonim ***** válasza:
Jézusom már... szerintem a pontszám, ami a felvételhez kell a középsuliban, nagyban meghatározza, miért fognak cikizni, ha fognak. Egy alacsonyabb pontszámúban a kinézetedért, a magasabban, mert hülye vagy / zavaró vagy / lusta vagy, de jellemzően itt közvetetten utálnak. Úgyhogy megéri erős gimibe menni, ahová nehéz a felvétel. Persze második körben előfordulhat a kinézetbeli szelekció, de sokkal többet számít, nyitott vagy-e és tudsz-e bánni az emberekkel. A kinézet ebben pedig annyiban számít, hogy jól érzed-e magad a bőrödben, önbizalmat ad-e a külsőd.
2011. máj. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Nálam ez egy különleges téma, általánosban elég megbecsült tag voltam iskolai szinten is, mert a legjobb tanulók között voltam, és versenyeket is nyertem. Ennek ellenére nem voltam stréber, a többiek szerettek, afféle központi figura voltam. Emiatt viszont elkényelmesedtem, úgy gondoltam, nem kell semmit letennem mások asztalára ahhoz, hogy szeressenek. Így gimiben nem kerestem mások kedvét, úgy gondoltam, tegyék meg ezt ők. Ráadásul gimiben már egyáltalán nem voltam jó tanuló, így duplán kiestem a kosárból. Szerencsére észbe kaptam, és 11. osztályra elég népszerű lettem, 12-ben pedig szociális szinten (ha tanulmányilag nem is) elértem kb. azt, amit az általános iskolában, szóval kifejezetten sajnálom, hogy vége.
2011. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!