Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a helyzet olyankor ha 2db...

Mi a helyzet olyankor ha 2db "ötödik tantárgyat" teszek le (érettségi)?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, földrajzból már megvan az érettségim, de szeretnék egy informatikát is. Ha mind a kettőt sikerül letennem, akkor mind a 2 tantárgy bekerül a bizonyítványba, vagy csak a jobb jegy?
2011. máj. 16. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor az érettségiből kapott pontokat, annak megfelelően átlagolják. Nekem is 2 db ötödik lesz jövőre (kémia mellett biosz)!
2011. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is 6 érettségim van
2011. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Ha például 6 érettségid van, akkor az 5. illetve 6. közül azt számítják be az érettségi átlagodba, amelyik jobban sikerült.
2011. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 8 érettségim lesz. Ugye van a magyar a töri és a matek, aztán még egy angol és német, megcsináltam az angol szintemelőt és jövőre még leteszem az orvosihoz a bioszt és a kémiát. A nyelvből azt számítják bele, ami jobban sikerül. És nálad is ez lesz. Az összes érettségid benne lesz a bizidben, de egyetemen azt számolják be, ami oda kell vagy amelyikkel jobban jársz, ha mind2-t elfogadják.
2011. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az összes TANTÁRGY benne lesz az érettségi bizonyítványban, de nem az összes érettségi. Pl. ha szintemelőt teszel, akkor csak az egyik - erről nyilatkozni kell a jelentkezéskor. A másikról meg tanúsítványod lesz.


Azt a hülyeséget pedig, hogy átlagolnak, inkább nem minősítem. Mindig a lehető legjobb kombinációt veszik a pontszámításnál.

2011. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!