Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosi elvégzése után mi...

Állatorvosi elvégzése után mi van?

Figyelt kérdés
Azonnal praktizálhatunk, mint a fogorvosok? Vagy a praktizáláshoz (mint pl. saját rendelő nyitása) még kell szakvizsga, ami több éves képzés? (mint általános orvosi után?)
2011. máj. 16. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért a fogorvosoknak is kell szakorvosit végezniük, egy mezei fogorvosi diplomával nem feltétlenül kapnak azonnal munkát, max kutatóként. Állatorvosin viszont elvégezted a 11 félévet és mehetsz dolgozni :) Vannak ugyan szakosodási lehetőségek (lódoktor, exotikus állatok gyógyászata stb),de anélkül is jól el lehet helyezkedni. :)
2011. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont most akartam írni, hogy kicsit okosabb lettem a SZIE állatorvosi karának honlapján. :) Különböző képzések vannak, és ott van olyan pl. hogy kisállatgyógyász szakorvos (6 félév). 3 év gyakorlat kell előtte. Ez így kicsit túlzásnak tűnik, még így laikus szemmel is, hogy ha magánrendelőt akarok, akkor legjobb esetben is 11 év tanulás után tehetem meg...

Ez is alátámasztja az igazad. :)


Egyébként fogorvosnál lehet szakorvosit tenni, de attól még nem csak kutatásban lehet részt venni. Egy jó barátom 2010-ben diplomázott mint fogorvos, dolgozott fogorvosként egy magánrendelőben, majd most EU-s országban dolgozik egy korházban. Mint telejes értéku fogorvos :)

2011. máj. 17. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Állatorvosira járok, végzős vagyok. Igen, a szakállatorvosi még 3 év. Addig viszont dolgozhatsz, sőt kell is. :) Annyit hozzátennék a dologhoz, hogy ahhoz, hogy saját rendelőd legyen, 2 dolog kell. Tapasztalat és pénz!! Ha csak nem vagy milliomos, akkor ez évekbe telik mindenképp... Ráadásul jól meg kell választani, hol nyitja az ember, nehogy csődbe menjen. Én speciel örülni fogok, ha alkalmazottként kapok munkát rendelőben. Remélem segítettem. :)

2011. jún. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha nincs még meg a szakorvosi, milyen munkakört tölthetek be? Úgy is nyitható saját rendelő?
2011. jún. 25. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, úgyis nyithatsz rendelőt.
2011. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!