Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2012-től 240-re emelkedik a...

2012-től 240-re emelkedik a bejutási küszöb a felsőoktatásba? Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Mondjuk ha 300 pont lenne a küszöb, akkor sem lenne sok.
2011. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
jaja, ez a 200pont is nevetségesen alacsony, gyak 2-es 3as érettségivel be lehet jutni a felsőoktatásba, ami szégyen...
2011. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

értem köszike az infót.


Én anno még munka mellett érettségiztem le, mert 18 évessen már dolgoztam. Ezért is nem volt időm tanulni. Tudod ilyenkor a tanulás plussz, és napi 8-9-10 óra meló után nehezebb nekiülni a dolgoknak. Szóval nekem anno 178 pontom lett, kalkulátorral számoltam ki. És most szeretném ismét képezni magam, Fősulira menni, de ezek szerint a bejutási küszöböt sem érem el.

Mi a teendő? javító érettségi? Azzal vihetem fel a pontokat ha jól sikerül...

viszont mostmár kell emeltsz. érettségit is tenni?

Szeretnék bejutni FSZ-re..


viszont annyit el szeretnék mondani hogy szerintem nagyon rossz gondolat az hogy aki jó érettségivel kerül ki csak az lehet tehetséges.

Az én rálátásom az hogy az 5-ös tanulók rengeteget magolnak, és nem értik amit tanulnak elfelejtik, addig tudják csak amíg a vizsga tart.

Szerintem egy 3-as tanuló is lehet tehetséges, nem is értem miért nézik le ezeket. Sokkal normálisabb lenne ha lenne egy teszt vagy vizsga mert pld több éve hogy érettségiztem. Nekem nagyon sok plusz az hogy pld egy töri érettségire tanuljak ráadásul emelten, mert ha csinálnának egy szakmai tesztet átmennék rajta. De pld a töri csak az időmet veszi el. Tippeket szívesen várok ez ügyben ti hogy csinálnátok.

2011. máj. 17. 19:18
 4/17 A kérdező kommentje:
....hogy tiszta legyen esti tagozaton éretségiztem...
2011. máj. 17. 19:19
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem kell még emelt szintet tenni, csak ha pluszpontot szeretnél.


Amúgy nem értek Veled egyet. Az érettségit, ha tényleg van tehetséged, meg kell tudnod írni 60-70%-ra. Én megértem, hogy Neked másképp alakult, de a Te eredményeiddel szerintem nem szabad bekerülni a felsőoktatásba. Ezzel nem Téged akarlak minősíteni, mert van lehetőséged javítani - de gondolj bele, akinek ilyen kevés pontja van, annak valószínűleg nagyon kevés alapja a felsőoktatáshoz.

Ha egy szakmai tesztet meg tudsz csinálni, akkor az is jó. Rengeteg szakmai előkészítő tárgyból van érettségi, és ha van 2 jó érettségid, amit az intézmény pontszámításra elfogad, akkor a többi eredményed nem fog számítani. Csak biztatni tudlak, hogy próbálkozz ilyesmivel.

2011. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nah ezt ne mond, hogy az érettségi nehéz. én 3 és fél évig semmit nem csináltam a középsuliban, fél év alatt vágtam be a 4év anyagát úgy, hogy csak angolból letten 4es és nem szakadtam bele a tanulásba...
2011. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:26


Kicsit féltem hogy bunkó beszólások érnek ha elmondom a pontjaimat örülök hogy ilyen intelligens vagy és nem szólsz meg


Igen neked is igazad van, de viszont az a gond hogy nem minden esetet néznek meg, a legtöbb ember azt nézi hogy mennyi pontom lett, és aszerint minősítenek. Ez nappalin talán rendjén is van, de az én esetem pld. az hogy heti egy nap voltam suliba - bár mégsem panaszkodok az oktatásra mert a legtöbbet kihozták ebből - csak ahogy már írtam a munka nagyon lemerít. Nekem pld nem adtak szabadságot az érettségi alatt sem.

Nálam az érettségi úgy volt(akkoriban éjszaka is dolgoztam) hogy hétfőn 22,00-06-ig dolgoztam. De a munkahelyről mindig később engednek el, a kocsiban öltöztem át mert a suli vidéken volt, és így írtam meg a magyar érettségit délelőtt, 14,00-ra újra munka 22,00-ig szóval a matekra se tudtam annyit készülni. És ez így ment angol érettségiig. Gyakorlatilag 4 nap alatt alig aludtam mert érettségi+tanulás+munka, olyan volt mintha 4 napig nem is aludtam volna. Ez volt életem legfárasztóbb napjai.


Csak leszerettem volna írni hogy ez nem tehetség kérdése volt, egyszerűen nincs ember aki tud maximálisan teljesíteni ilyen körülményeknél.


És hogy bebizonyítsam hogy nem vagyok h*lye utána pár évre olyan képzésre jelentkeztem (most itt nem nevezem meg) ahol 90%-tól 5-ös, 80%-től 4-es, 70%-tól 3-as, 60%-tól kettes, és én a vizsgán egy db 86%-os volt, a többi mind 90% felett. És most ebben a szakmában dolgozok(persze munkahelyet is váltottam)


Nekem lehetőségem se volt felkészülni rendesen az érettségire, ráadásul nagyon fáradtan toppantam be mindig.


Ezért is viselem nehezen amikor előítélkeznek mert alacsony pontom van.


Felsőoktatásba szeretnék bekerülni viszont a törit matekot vagy akármit elővenni feleslegesnek érzem javítónak, mert nekem egyébként is mindig konferenciákra és továbbképzésekre kell járni és a törit tanulni csak végső esetben akarok....


Viszont én egy sima gimnáziumból jöttem, és meg tudnátok mondani hogy van -e lehetőség arra hogy közgazdaságtanból, vagy bármilyen üzleti érettségiből lehet -e tennem úgy javító érettségit, úgy hogy nem tanultam gimibe egyáltalán? Mert tudtommal 2 évig kell tanulni hogy érettségizhessek belőle. Én tanultam, csak nem gimnáziumban, de én egy ilyen érettségit simán megcsinálok max pontosra még ha 24 órázok is XD

Erre van lehetőség? vagy kötelező két évig gimnáziumba/szakközépbe tanulni a választott tárgyat?

2011. máj. 17. 22:26
 8/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:48


Nappalin ha más dolgod nincs csak tanulás és a haverok, elhiszem hogy nem nehéz, de ez előző kommentbe leírtam az esetemet, és én nem is panaszkodtam arról hogy nehéz lenne az érettségi.


De áruld már el mit csináltál 3 és fél évig ha nem tanultál?


Ugye nem azt várod hogy megdicsérjelek hogy fél év alatt tanultál meg 4 év anyagát, és a maradék 3 és fél évben pedig nem csináltál semmit???


Annyit még hozzáteszek hogy én ennek tetejébe 3 év alatt érettségiztem le azt még elfelejtettem odaírni, az előző kommenthez...

2011. máj. 17. 22:33
 9/17 anonim ***** válasza:

nem akartalak megbántani, csak arra akartam rávilágítani, hogy nem egy nehéz dolog jó érettségit csinálni.


hogy mit is csináltam 3 és fél évig? nem ösztönöztek a tanárok, alig volt valami nehéz feladat, a minimum szintet teljesítettem mindig, mert minek többet, ha nem kérik. érettségin meg ösztönözött, hogy egyetemre akarok járni, ezért megtanultam fél év alatt a 4évnyi anyagot úgy, hogy nem szakadtam bele, esténként kb másfél órát tanultam. bár hozzá kell tenni, hogy a matekhoz mindig jó fejem volt, így arra nem is igazán készültem.

2011. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem kell tanulnod középiskolában, mert már van érettségi bizonyítványod. Így akármilyen tárgyból érettségizhetsz, akárhányszor, mindössze annyi a hátrány, hogy fizetni kell érte (olyan 15-20 ezer környékén mozog egy érettségi).

Pl. ilyesmi tárgyak vannak közgázból:

közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan)

közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan)

közgazdasági-marketing alapismeretek

Ezeknek szerintem nézz utána, és tényleg azt tanácsolom, hogy gondolkozz az ügyön, mert simán bekerülhetsz, ha ezt tényleg vágod.

Persze nagy valószínűséggel kelleni fog egy másik tárgy is, de erről csak akkor tudnék bármit is mondani, ha konkrétan tudnám, hova jelentkeznél.

2011. máj. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!