Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért olyan nagy szám és...

Mért olyan nagy szám és örömünnep manapság, ha valakit felvesznek a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Régebben, mondjuk a 80-as években nagy szó volt, mert tényleg nagyon nehéz volt bekerülni.

De manapság már boldog-boldogtalant felvesznek mindenhová a hallgatói normatíva miatt, aztán az első félév után mindenkit, vagy legalábbis a hallgatók 80-90%-át kirugdossák.

Én pontosan 10 éve felvételiztem és akkor ez volt a divat. De most sincs ez másképp.

Akkor mért örömködnek annyira? Manapság bent maradni sokkal de sokkal nehezebb, mint valahová felvételt nyerni.


2011. júl. 22. 12:13
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Mert azért az emberek többsége számára azt jelenti, hogy elindul egy úton affelé a foglalkozás felé, amit szeretne csinálni a további életében. Szóval egy új élet szakasz kezdődik. Ráadásul általában ez jelenti egy önálló élet kezdetét, szülők nélkül, egyedül, mert a legtöbb esetben a gyerek albérletbe/koliba megy. Nekem ezért volt fontos.
2011. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

Jójó, majd meglátják h nehéz bentmaradni..

De miért baj h most egy kicsit felszabadultak?



Befejeződött egy időszak az életükben, vár rájuk valami érdekes, új, izgalmas..


Nyilván nem azon fognak most morfondírozni h jajj de vajon menni fog-e, meg sikerül-e elvégezni...


Én már túlvagyok a fősulin, most a mesterképzést nyomom, szóval 2 felvételin is túlvagyok, de mégis megértem a lelkesedésüket.

2011. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 (L) Bella (L) ***** válasza:
82%

Miért vagy ilyen savanyú?


Egyébként az embereknek szükségünk van, és jól esik nekik, ha ilyen nagyobb eseményeket megünnepelhetnek, hogy van valami szertartása.


És egyébként az egész felsőoktatásra ilyen általánosítást írtál, képzeld, vannak olyan szakok, ahova nem könnyű bejutni, több év munka áll mögötte, miért ne legyenek boldogok?


idióta vagy...

2011. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
78%
bocsmá' hogy örülök, h felvettek:D Sírnom kéne?
2011. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Nem vagyok savanyú, csak kicsit nagyobb az élettapasztalatom.


Lehet örömködni, csak aztán pár hónap múlva nehogy pofára esés és sírás legyen a vége.


Önálló életnek nem nevezném. Ha csak azt nem tekintjük annak, hogy nem látd minden nap a szüleidet. De továbbra is az ő pénzükből fogsz élni, tőlük függesz és hétvégente úgyis látod majd őket.

Én is Pécsről jártam Budapestre egyetemre, de nekem akkor óriási változást nem jelentett.


Képzeld, én pedig az ELTE köztudottan egyik legnehezebb szakát végeztem el. Azt inkább nem említem, hogy milyen pontszámmal vettek fel legelsőre. Azt viszont nem állítom, hogy olyan baromi alacsony lett volna a ponthatár.

Csak két számadat, ami szerintem önmagáért beszél: kezdetben az évfolyamon kezdtünk 120-an, ebből végeztünk 8-an.


Az idijótázást pedig nem kommentálnám. Minősíti úgy is azt, aki írta.


Azt a mondást még nem hallottátok, hogy ne igyál előre a medve bőrére?

De jó örüljetek, majd szóljatok, ha kell zsepi januárban! És gondolkodjatok el, hogy mit kezdtek a nagy biztosra vett terveitekkel és életekkel, ha pár hónap múlva kirúgnak.

2011. júl. 22. 12:43
 6/52 anonim ***** válasza:
79%

te tényleg elég szemellenzős vagy

"Lehet örömködni, csak aztán pár hónap múlva nehogy pofára esés és sírás legyen a vége."


na és ha így lesz?


miért ne örülhetnének most egy napig, hétig, vagy addig amíg rendben mennek a dolgok?


Ez a felfedezés, szárnypróbálgatésok időszaka..

Ha eltörik a szárnyuk, majd helyrejön...:)


Ne legyél ennyire pesszimista...

Amúgy akármit is mondasz valamennyire akkor is önállósodás ez, még ha ez még nem is a totálisan önálló egzisztencia-teremtés időszaka..

De mégicsak valamiféle elszakadás otthonról, a régi megszokott dolgoktól..

2011. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
76%
Hát pedig itt tényleg savanyú a szőlő. Mit érdekel az téged, hogy más mennyire örül annak, h felvették? Attól, h te dicsekszel, h iylen emg olyan magas lett a pontszámod annó, attól még nem bírod leírni helyesen az "idiótázás" szót, csak pontos j-vel -.-" És szerinted most mit kéne tenni az embereknek? Nem jelentkezni sehová, mert szerinted úgy is csak kibuknának? Inkább meg se próbálják és menjenek el takarítónak vagy hogy gondolod ezt? Nem sokra vihetted ezzel a szánalmas gondolkodással.
2011. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
67%

"De jó örüljetek, majd szóljatok, ha kell zsepi januárban! És gondolkodjatok el, hogy mit kezdtek a nagy biztosra vett terveitekkel és életekkel, ha pár hónap múlva kirúgnak."


sugárzik belőled az életöröm xd

2011. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Látom a szavak kiforgatása megy nagyon!


"Attól, h te dicsekszel, h ilyen meg olyan magas lett a pontszámod annó"

Mit gondolsz mégis mért hívtam fel külön arra a figyelmet, hogy szándékosan nem írok pontszámot?! Ha ez dicsekvésnek számít, akkor ha beírtam volna, az mi lenne?!


Sehol nem írtam olyat, hogy ne felvételizz és menj takarítani.

Csak azt írtam, hogy attól, hogy felvettek valahová, ez még önmagában nem garancia semmire.

Az sem az, ha már a kezedben lesz a diplomád.

Ha már el is tudsz helyezkedni vele és tényleg önálló életet tudsz kezdeni, akkor már lesz öröm a pezsgőbontásra.


De ha ez mégsem jönne össze, akkor majd évek múlva gondolj vissza erre!


Mellesleg ha már ennyire kötekedni akarsz (érzésem szerint részedről ez már úgysem a témáról szól, hanem a csak azért is kötekedésről) és helyesírás órát tartunk, akkor had javítsalak ki:

"iylen", helyesen ilyen

"emg", helyesen meg

"annó", helyesen anno.

Ugyebár?!

2011. júl. 22. 12:56
 10/52 anonim ***** válasza:
71%

fröcsögsz a rosszindularttól és keserűségtől


miért jó neked ez?

Képzeld nekem se úgy mennek most a dolgaim, ahogy terveztem, de mégis majd' minden most felvett ismerősömnek írtam egy gratuláló emailt/smst, és sok sikert kívántam nekik.(szívből)


na ehhez mit szólsz?:s

2011. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!