Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságtalanság lehet? (éretts...

Igazságtalanság lehet? (érettségi)

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy valószínűleg a magyar érettségimben az érvelést nagyon lepontozta a tanárom és csak 65 százalékot adott rá. Szerintem többet érdemeltem volna. Ezt azért feltételezem mert amiket év közben is írtunk mindig lepontozta mert nem annyira bír és olyan tanár aki eléggé pofára osztályoz. De nem lehetek ebben biztos, hogy ilyenkor mit kellene tennem....
2011. máj. 18. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kérj fénymásolatot és mutasd meg egy másik szakos tanárnak. ha ő is igazságtalanságot lát, akkor lépj csak hivatalosan
2011. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól tudom, kérhetsz ellenőrzést az oktatási hivataltól, és akkor egy szakértő megnézi.
2011. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nem csak ő hanem az elnök is átnézi így ő is helyben hagyta sztem.....1ébként ha most szólsz az elnök megnézi neked újra sztem....viszont ha tényleg ilyen a tanár akkor szóbelin...
2011. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha valóban lepontozott, akkor menj el megtekintésre és fellebbezz az igazgatónál, jogod van ahhoz, hogy egy másik tanár vagy az OM munkatársa is ellenőrizze az érettségid és amennyiben valóban indokolatlanul lepontozott a tanárod, azt felülbírálják.
2011. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen attól félek én is ha lépek valamit ezzel kapcsolatban akkor szóbelin kivégez ...és akármennyire megtanulom akkor meg ott pontoz le! de szerintem attól függetlenül így is lefog ott is pontozni :S mármint ha nem teszek semmit:S
2011. máj. 18. 22:23
 6/15 anonim ***** válasza:
fényképezd le, küldd el egy másik magyar tanárnak, fellebbezz és elvileg más magyar tanár a sulidban megnézi...
2011. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A szóbelin nem fog lepontozni, ott lesz az elnök, aki azért nem hülye, levágja az ilyen dolgokat.
2011. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nálunk az elnök mivel nem vágott a "szakmájába" a dolog mindig kint kávézgatott....a tanárra volt bízva minden....de 1ébként 1 próbát megér....max ha nem sikerül a felvételid megpróbálod ősszel...
2011. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha a szóbelin lepontoz, akkor ott is fellebbezel és lefelelsz más tanár előtt. Ennyi az egész.
2011. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Összevissza írtok mindenféléket. Sem az Oktatási Hivatal, sem az OM, sem az ENSZ-főtitkár nem fogja megnézni. Csak szólok, hogy OM egy éve nincs már. A hivatalos megtekintés után egy munkanapon belül lehet az igazgatónak beadni az észrevételt, ha valamit az útmutatótól eltérően javítottak, és akkor az igazgató kiadja másik szaktanárnak, és a bizottság dönt a nyitóértekezleten a végleges elbírálásról. Az is lehet, hogy az elnök pont azt nézi meg, ha szakos, vagy kiadja szakos tanárnak, és valóban észrevételt tesznek rá. És az is lehet, hogy a dolgozat jól volt javítva (általában nem véletlenül a tanárok javítják a dolgozatokat és nem a diákok, viszont a tanárt meg lehet kérdezni, hogy miért annyit adott, mondjuk egy másikkal összehasonlítva, és akkor kiderül, hogy ad-e rá logikus magyarázatot).
2011. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!