Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egyetemet rögtön halaszt...

Lehet egyetemet rögtön halasztással kezdeni?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy tuti, hogy csak költségesre kerülök be az idén. Amivel nem is lenne gond anyagilag, viszont nem tudom, hogy a tudásom elég-e a szakhoz.

Arra gondoltam, hogy esetleg ősszel megpróbálnám még egyszer az érettségit, aztán ha bekerülök államira, akkor duplán jól járok, de ha nem kerülnék be, akkor is a tudásom legalább gyarapodott annyival is.


Lehet ezt így csinálni? Ti mit tennétek?


Köszi a válaszokat!


2011. máj. 19. 00:13
1 2
 1/16 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben vagyok.Ahova én szeretnék menni ott a halasztás is pénzbe kerül 24.000Ft-és ezt első félévtől lehet.HA újra érettségizel bizony azért is fizetni kell.:/

És minden tantárgy után-hát az sem valami olcsóság...

Hogy utána ismét felvételizhetsz-e ha már bekerültél egyetemre/főiskolára azt nem tudom.De ha első 2félévben keményen tanulsz átkerülhetsz ösztöndíjasra.Remélem segítettem

2011. máj. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ennek mi értelme?

Az intézmény szabályzatától függ, írj egyet a tanulmányi osztálynak, hogy lehetséges-e.

De ennek egyáltalán nincs értelme, mert így is úgyis felvételiznél államira jövőre, akkor meg minek... Megjelölöd elsőnek az államit, majd a költségeset, és kb. ugyanott vagy.

Pontok miatt jöhet szóba, hogy ha nagyon a költséges pontok élén táncolnál, de emelkedés költségesnél nem annyira jellemző.

2011. máj. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, a halasztáshoz két elvégzett félév kell.
2011. máj. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ahhoz, hogy "halaszthass" be kéne iratkoznod. ha inkább újból megpróbálnád, akkor inkább ne iratkozz be. De, mint mondtam, csak két befejezett félév után lehet halasztani, akkor is max. 2 félévet. a következő félévben viszont be kell iratkoznod, mert másképp automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonyod.
2011. máj. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

"Hogy utána ismét felvételizhetsz-e ha már bekerültél egyetemre/főiskolára azt nem tudom."

Igen, felvételizni bármikor bárhova lehet.


"De ha első 2félévben keményen tanulsz átkerülhetsz ösztöndíjasra."

Ez sajnos elég ritkaságszámba megy...


"De, mint mondtam, csak két befejezett félév után lehet halasztani"

Tök jó, kétszer is leírtad ugyanazt a hülyeséget. Ez így nem igaz, milliószor tárgyaltuk már itt az oldalon is: intézményfüggő, lehet-e rögtön halasztással kezdeni. Nézz már utána, mielőtt osztod az észt.


"akkor is max. 2 félévet. a következő félévben viszont be kell iratkoznod, mert másképp automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonyod."

Nagyon kellett ide ez az információ, mivel a kérdező leírta, hogy max. 2 félévet akar halasztani. Arról is mondj már valamit, hogy hány államilag támogatott félév van, hiszen tulajdonképpen a témához (felsőoktatás) kapcsolódik. Vagy mutasd be nekünk a pontszámítás menetét.


---------------


Amúgy tényleg nincs sok értelme ezzel játszani, hiszen ha jövőre úgyis újra felvételizel, akkor mindegy, hogy most beiratkozol-e, hiszen költségtérítésesre minden bizonnyal jövőre is ugyanúgy felvesznek (és persze államira is jelentkezel mellette). Persze ha az intézmény engedi, és beiratkozol passzív félévvel, akkor biztos helyed lesz, ami némi nyugodtságot jelent, de akkor sincs katasztrófa, ha ez nem sikerül.

2011. máj. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"akkor is max. 2 félévet. a következő félévben viszont be kell iratkoznod, mert másképp automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonyod."


Mindenképp be kell iratkoznia már a legelején ahhoz, hogy halaszthasson. Tegyük fel amit mondtál: Nem iratkozik be. 2 passzív félév után, hogy szűnne meg a nem is létező hallgatói viszonya?

Használjunk már pontos fogalmakat, a kérdező nem feltétlen tudja, hogy mi az az aktív, passzív félév, beiratkozás.

2011. máj. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor telefonálok majd és megkérdezem.

Azért nem merem azt megcsinálni, hogy nem iratkozok be idén, mert jövőre 400+80-as pontrendszer helyett 400+100-as lesz és ki tudja, hogy hogy fognak változni a ponthatárok. Így is csak 68 pluszpontom van 80-ből, jövőre sem lesz több.

2011. máj. 19. 08:35
 8/16 anonim ***** válasza:

a jogszabály két részből áll. itt mindenki sajnos csak az egyiket ismeri..

abban az esetben nem halaszthatsz ha nem a középiskolai tanulmányaidat akarod folytatni, szóval pl. dolgozni,vagy lazsálni akarsz. akkor ha az iskolába ahova jártál van szakma az érettségi után, jelentkezhetsz egyetemre,halaszthatsz is rögtön,de maximum 2 félévet. vagyis abba belefér a szakma.

nem árt tudni,én is ebben a cipőben járok,várom az eredményeket,és rögtön halasztok is.

2011. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én ezt nem teljesen értem:

1. még ki sem derült, hogy kgt-re jutottál csak be, nem?

2. a tudás, amit az érettségi jelent, általában kevés, akármelyik szakról is legyen szó. Ha érdeklődsz a szak iránt és van szorgalmad, akkor felesleges még egyszer nekifutni.

3. újraérettségizni azért, hogy államira juthass be - nos, ez meggondolandó, bár azzal kezdted, hogy nincs anyagi akadály.


Hidd el, kb. mindenki, aki az egyetemi oktatás startvonalához áll, úgy kerül oda, hogy nincs elég tudása a szakhoz, hiszen azt majd az egyetem alatt szerzi meg. Szóval, ezen ne parázz.


Egyébként meg intézményfüggő, hogy lehet-e egyből halasztani -- beiratkozni mindenképpen kell hozzá. Ezt azonban már többen leírták előttem, nem ismétlem. A lényeg, hogy nem tanévek, hanem félévek vannak egyetemen, s minden félévkor iratkozni kell.

2011. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is! :)

Közben többen is mondták, hogy ne hagyjak ki egy évet, mert semmi nem épül a középiskolai tudásra. Szóval már tárgytalan, meggyőztek mások is.

De köszönöm nektek is még egyszer! :)

2011. máj. 20. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!