Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egyetemet rögtön halaszt...

Lehet egyetemet rögtön halasztással kezdeni?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy tuti, hogy csak költségesre kerülök be az idén. Amivel nem is lenne gond anyagilag, viszont nem tudom, hogy a tudásom elég-e a szakhoz.

Arra gondoltam, hogy esetleg ősszel megpróbálnám még egyszer az érettségit, aztán ha bekerülök államira, akkor duplán jól járok, de ha nem kerülnék be, akkor is a tudásom legalább gyarapodott annyival is.


Lehet ezt így csinálni? Ti mit tennétek?


Köszi a válaszokat!


2011. máj. 19. 00:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

""De, mint mondtam, csak két befejezett félév után lehet halasztani"

Tök jó, kétszer is leírtad ugyanazt a hülyeséget. Ez így nem igaz, milliószor tárgyaltuk már itt az oldalon is: intézményfüggő, lehet-e rögtön halasztással kezdeni. Nézz már utána, mielőtt osztod az észt. "


Milliószor hülyeséget írtál :) NEM LEHET RÖGÖN HALASZTÁSSAL KEZDENI, AHHOZ HALLGATÓI JOGVISZONY SZÜKSÉGES ÉS KÉT BEFEJEZZ FÉLÉV.

2011. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Jaj, ne vitatkozzatok már légyszi!

Tök fölösleges, pláne úgy, hogy már tárgytalan is az egész. :)

2011. máj. 20. 15:25
 13/16 anonim ***** válasza:

Hallgatói jogviszony valóban szükséges. De két befejezett félév nem. A BME-n és a BGF-en is lehet halasztással kezdeni. Ez csak két példa, mert ezekről konkrétan tudok. De több ilyen hely is van az országban, szóval még egyszer leírom: hülyeség, amit írtál.

Nem vitázni akarok, csak kissé idegesítő, hogy ezen az oldalon, ahol az emberek helyes válaszokat szeretnének találni, egyes emberek olyan hülyeségeket írnak be, amiket legfeljebb feltételeznek, de egyébként nincs valóságalapjuk.

2011. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Petronius


te tényleg hülye vagy... Én a BME-n hogyan halaszthattam egyből félévet szerinted? És még neki áll feljebb...

2011. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem nem áll semmi feljebb. Én leírtam egy tényt, ami te nem hiszel el. Hát nagyon sajnálom. De a BME-től kapott tájékoztató levélben le volt írva, hogy lehet halasztással kezdeni, csak akkor is el kell menni beiratkozni. Volt olyan ember is az első évfolyamon, akivel együtt jártam, de őt egy évvel korábban vették fel, csak halasztott. Olyan ismerősöm is van, aki a BGF-en beiratkozott első félévben, de nem kezdte el, mert kiment egy évre Amerikába.


2005. évi CXXXIX. törvény a felsőoktatásról:

"50. § (1) Ha a hallgató bejelenti, hogy a következő képzési időszakban hallgatói kötelezettségének nem kíván eleget tenni, a hallgatói jogviszonya szünetel. A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév. A hallgató több alkalommal is élhet a hallgatói jogviszonyának szüneteltetésével. Az első szünetelésre - ha a tanulmányi és vizsgaszabályzat eltérően nem rendelkezik - csak az első félév sikeres teljesítése után kerülhet sor. A hallgatói jogviszony szüneteltetésével kapcsolatos további kérdéseket - beleértve az első félév sikeres teljesítése előtti szünetelés lehetőségét - a tanulmányi és vizsgaszabályzat szabályozza."

2011. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit fáradt vagyok, így az első sor olvasásakor azt hittem, te vagy Petronius :D Aztán jön ez a "te tényleg hülye vagy", ami meg kib*szta a biztosítékot, úgyhogy minden további gondolkodás nélkül megírtam a választ... Na jól van, ettől függetlenül igaz, ami írtam neki.
2011. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!