Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK Anglisztika szakon...

ELTE-BTK Anglisztika szakon milyen ún. "minor" tárgyakat lehet választani?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy ez lehet pl. egy másik idegen nyelv, csak azt nem tudom, hogy ez például lehet-e olyan is, amit az egyetemen szeretnék elkezdeni tanulni? Olaszt 4 éve tanulok, de ezenkívül franciául vagy spanyolul szeretnék még megtanulni, és eközött a 3 között dilemmázok, hogy melyiket válasszam (persze az sem ártana, ha előbb felvennének)
2011. máj. 22. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Franciát, spanyolt nem kezdhetsz ott tanulni. Ott tanulni csak skandináv, holland, kínai, arab, és egyéb kevésbé felkapott nyelveket lehet. Az olasz minorra viszont 4 év tanulás után talán jelentkezhetsz. Azt hiszem év elején van teszt, ami alapján eldől bekerülsz e.
2011. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leginkább tényleg nyelvet szoktak, de elég nehéz, nulla ismerettel, mert nem biztos, hogy nekiállnak az alapoktól, leglaábbis az ilyen ismertebb nyelveknél, a nem ismertekkel viszont nem mész semmire. Van még irodalom, kommunikáció is, többre nem emlékszem. :D
2011. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minort szinte bármit felvehetsz, kivéve az angolt. Az, hogy hol mit várnak el, erősen nyelvfüggő, van ahol nulla tudással is felvesznek.

Itt nézelődj: [link]

2011. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy hallottam, hogy portugált viszont lehet ott kezdeni. Ez igaz? Még azon gondolkodom, csak azt kihagytam a felsorolásból. Olaszból most tettem emelt szintű érettségit, azzal a középfokú nyelvvizsgám meglesz. Tehát a tudásom is akörül van. Kérdés hogy ezt ott az egyetemen tovább tudom-e fejleszteni még akár felsőfokig vagy érdemes inkább egy 3. nyelvet is kezdeni.

2011. máj. 22. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a portugált valóban az alapoktól tanítják :) Viszont az olasszal kapcsolatban ne reménykedj, hogy a nyelvet jobban megtanulod. Az egyetem nem egy ingyenes nyelviskola. Aki idejön, az nyelvészetet, irodalmat és kultúrát tanul. Ráadásul olasz szakon mindezt leginkább magyarul.

Én pl. felsőfokú német nyelvvizsgával érkeztem germanisztikára, és már 3 éve tanulok itt. Jelenleg talán egy középfokút tudnék megcsinálni valami alacsonyabb szintű (pl. Telc) helyen. Viszont rendkívül jól tudok kreténebbnél kreténebb műveket elemezni. Ami természetesen szörnyen hasznos. Nemde? :D

Bocs, gondoltam érzékeltetem milyen értelmes dolgok várnak itt rád :) Szóval szerintem az olasz minor ez esetben nem jó választás neked.

2011. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát az angol az érdekel minden szinten, műelemzés, történelem, nyelvészet stb. , nyílván ezért is jelentkeztem anglisztikára, de ez az olaszra nem feltétetlenül igaz, azzal csak az lenne a célom, hogy továbbfejlesszem egy olyan nagyjából C1-es szintre, nem pedig elmélyülni benne műelemzések terén.Pláne ha magyarul van...Akkor úgy látom egy portugál jobban megérné. Mit gondolsz az egy középfokú nyelvtudáshoz megfelelő lenne?
2011. máj. 22. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!