Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia tanárnak megéri elmenni?

Kémia tanárnak megéri elmenni?

Figyelt kérdés
Mert azt hallottam, hiány van és ezért több a fizetésük, mint egy átlagos tanárnak. Ugyanez a fizika. Ha elmegyek kémiatanárnak, meg tudok jól élni belőle?
2011. máj. 27. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen tanárnak nem éri meg menni, ha a jó fizetés a célod.
2011. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen tanárnak nem éri meg menni, ha munkahely a célod.
2011. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Munkád biztos lesz vele, és az első 10 évben lehet nem fogsz túl jól keresni, de utána már bruttó 200 - 250 körül is kereshetsz, no meg nem utolsó szempont az sem, hogy ezek olyan tantárgyak, amikből sok kis nebulónak korrepetálásra lesz szüksége. Plána most, hogy majd kötelezővé teszik egy természettudományos tantárgyból az érettségit. (biosz, kémia, fizika) Az utóbbival meg elég jó pénzeket is beszedhetsz akár kezdőként is. :)

Úgyhogy én azt mondom, ha érdekel vágj bele. Mert kamatozó tantárgyakat tanítanál. :)

2011. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretnék tanár lenni, de ez ellentétben áll a jó fizetéssel is:(
2011. máj. 27. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:

a mi kémia tanárunk tavaly azt mondta,hogy 2-3 kémia tanár lett éppen abban az évben. (tavaly)

14/L

2011. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
amúgy az sem igaz, hogy hiányszakma. Mert konkrétan fizikát bármelyik műszaki egyetemet végzett ember tudna tanítana, ha ugye alapvetően képes a tanításra. Papír meg elég rövid tanfolyammal szerezhető, így gyakorlatilag ugyan nem pedagógus a végzettsége, de ettől még tudja tanítani (és hát legyünk őszinték, az sem garancia, ha valakinek tanári végzettsége van arra, hogy tud is tanítani!)
2011. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehogy elmenj tanárnak!! Én biosz kémia tanár akartam lenni de hála istennek nem lettem végül az. Iszonyat fogynak a gyerekek és egyre hülyébbek. Én 15 osztályban tanítottam le 3-3 órát de olyan sötétek. A jobb iskolákban még csak csak.

Iszonyat kevés a fizetés és most a munkaidőt is meghosszabbították, hogy több időt kell a suliban tölteni, és kevesebb az "otthoni felkészülés".

Azonban ha tényleg tanár szeretnél lenni, akkor hajrá, ne tántorítson el semmi, de akkor magadat áldozod fel a közért. És ez becsülendő!

2011. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem biosz-kémia tanárom igencsak jól keres( igaz, osztályfőnök is) , mert egy palotában lakik, szó szerint kacsalábon forgó palota, amihez még takarítónője is van..

van kb 4 kocsijuk persze ultramodern kb 20 millió darabja, minden évbe külföldre mennek többször is... sorolhatnám :D

am nem irigységből mondom, mert imádom a csajt :D


és mielőtt valaki mondja a szülei nem gazdagok és a családja sem az, nem nyertek a lottón v ilyesmi és nem dolgozik még másik 20 munkahelyen xD


a férje vegyész, nem tudom, hogy egy vegyész mennyit kereshet.. kb 300 e max, nem? :D

2011. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!