Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes elmenni középiskolai...

Érdemes elmenni középiskolai tanárnak?

Figyelt kérdés
2008. aug. 16. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Középiskolai tanárként tudom mondani, hogy sajnos nem a legjobb szakma sem az elhelyezkedés, sem a fizetés tekintetében. Most pedig eleve nagy leépítések mennek, így nemhogy felvennének tanárokat, de még a stabil, jó tanárokat is elküldik, mert egyszerűen nincs pénz fenntartani a gépezetet. Egyre kevesebb a gyerek, az iskolák szabályosan harcolnak értük... Egyszóval elég kilátástalan a helyzet.

Ez alól kivétel, ha matek-fizika vagy kémia szakos szeretnél lenni, mert ebből hiány van.

2008. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
24%
Szerintem Matek tanárnak érdemes menni, mesélte a matektanárunk, hogy ő hármasra érettségizett matekból még is felvették tanárképzőn matek szakra, tehát még igazán nem is kell matekzseninek lenni hozzá ^^
2008. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
szerintem nagyon szép hivatás és ha tényleg a szíved diktálja, akkor menj, mert biztos meg tudod valósítani magad. Viszont csak azért,hogy továbbtanulj vagy mert jobb nem jut eszedbe még véletlenül se vállald be, mert nagyon nagy szívás tud lenni: nagyon-nagyon kevés fizetés, sok munka, felkészülés. Ott folyamatosan ébernek kell lenni,odafigyelni - aki nem az egész személyiségével csinálja az nagyon hamar kiég és megutálja az egészet.
2008. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
52%
Szerintem egy nagy h.lye, aki manapság tanárnak tanul. Bocs. De akkora túlképzés van ebből a szakmából, hogy förtelem. Inkább olyan szakmát érdemes választani, amire kereslet is van.
2008. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
69%
mint diák mondom hogy nem érdemes külön képességek kellenek oda, hihetetlen türelem,toleranicia amellett órákra készülni dogákat javítani egyebek dutáni mókák, és nem fizetik meg túl jól, és elhelyezkedni is nehéz
2008. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Sztem ha van rá elhivatottságod, akkor legyél (bár én nem lennék...óvónéni leszek...), mivel szükség van olyan tanárokra, akik nmecsak poénból tanárok, hanem szeretik a diákokat és élvezik amit csinálnak....hihetetlenül sokat számít a diáknak, h a tanár mennyire lelkesedik azért amit csinál...ha egy matektanár utálja a matekot...hát akkor a diák sem fogja szeretni...
2008. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak mérsékelten szereted, jobb, ha messze elkerülöd. Már előttem elmagyarázták, hogy miért.
2008. aug. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!