Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyi pontot elérni nehéz az...

Ennyi pontot elérni nehéz az érettségin, hogy gyógypedagógiai szakra lépj?

Figyelt kérdés
A maximum 480 pontból 405-öt elérni nagyon nehéz? Az ELTE Gyógypedagógiai szakára szeretnék menni, lehetőleg állami támogatással. Emelt szintű érettségik: Magyar, földrajz. Angol nyelvvizsga középfokú "C" típus lesz, és angolból, magyarból, matekból, föciből, töriből, angolból (tehát ami számít) meglesz az 5ös, maximum pár négyes lesz. Úgy számoltam, ha az érettségin ezekből a tárgyakból min. 80%-ot teljesítek, meglesz a szükséges pontszám. Ez nagyon ritka, vagy teljesíthető szint annak, aki nagyon szeretné?
2011. máj. 28. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Te ismered magad, hogy mire vagy képes.

Én minden érettségi előtti napot kint töltöttem, söröztünk, boroztunk a haverokkal, és 470 pontom lett, minden erőfeszítés nélkül.

2011. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Viszonylag jó képességűnek tartom magam, de a környezetemben mások még a 385 ponton is kiakadnak, hogy milyen sok, ahhoz képest már a 405 az egekben van. Az a lényeg, hogy 80% mindenből meglegyen, ha viszont mégse érem el a 405-öt, akkor második lehetőségnek még ott van a Természettudományi kar, ahol 360 a felvételi pont... Csak megint más az, hogy mit csinál szívesen az ember, és miért érdemes küzdeni.
2011. máj. 28. 15:02
 3/9 anonim ***** válasza:
80%-os érettségit nem nehéz írni.
2011. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zoliol ***** válasza:
természettudományi karral többet érsz
2011. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
annak nem való a természettudományi szak, aki utálja a fizikát és a matematikát...
2011. máj. 29. 10:34
 6/9 anonim ***** válasza:
hát figyelj, nekem is soknak tűnik a 385, mert minden érettségim ötös lett (és nem csak éppen hogy), és van egy nyelvvizsgám, még sincs sokkal több pontom. én is arra a szakra szerettem volna menni, amire te de sajnos nem sikerült, mert nem számítok hátrányos helyzetűnek, és a tanáraim anno elhitették velem hogy nem tudok megírni egy emelt szintű érettségit. szóval nézőpont kérdése, nekem elérhetetlenül soknak tűnik igen, az előttem szóló 470 pontos zseninek meg nyilván nevetséges.
2011. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de emeltre +40-et adnak, mire én odakerülök addigra +50-et, szóval ez még pluszba számít.
2011. máj. 30. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Sikerült elérned a kitűzött célt?

Én is oda készülök, és amellett, hogy a választotton kívül minden 80-90% között van, túl vagyok a ponthatáron rendesen, szóval én már nem aggódok :)

2011. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok!! :) Én majd csak 2 év múlva kerülök oda, addig még sok víz lefolyik a Dunán..
2011. jún. 24. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!