Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék ügyésznek vagy...

Szeretnék ügyésznek vagy jogásznak tanulni. Valaki beavatna a részletekbe? Melyik egyetemre érdemes jelentkezni? Meg lehet-e belőle élni? Egyéb tanácsok. Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogi karra kell menni.

És, nagyon nehéz pálya, úgyhogy készülj fel!

Ha csak presztizsből, vagy pénzért csinálnád, akkor inkább ne kezdj bele, mert az egyetem kőkemény, és az utána következő évek méginkább.

2011. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy az első mondta. Ha nem érdekel, nem menj jogra, mert kínszenvedés lesz, és melót is elég nehéz találni.

Ahhoz, h ügyész legyél, viszonylag jó eredménnyel el kell végezni a jog egyetemet, javasolt, hogy már harmadév után menj gyakorlatra az ügyészséghez.

2011. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Ügyészségen, bíróságon 4,5ös átlag alatt nem fogadnak gyakorlatra, nálunk azt hiszem egy embernek sincs ehhez elég átlaga. xD

Jog? Kemény, igazságtalan, és néha baromira nem az számít, hogy mennyit tanultál, mert ha nem vagy szimpi, rossz napja van, stb, akkor úgyse enged át. -.-

Elvileg ELTE és SZTE a legjobb, de ezek kemények is tényleg.

Megélni? Protekció nem árt, mert túlképzés van.

2011. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nekem több ismerősöm azóta fogalmazó, többen voltak ott gyakorlaton, és egyiknek sem olyan jó az átlaga.

Protekció? 0 protekcióval biztos állásom van a végzés utánra.

(ELTE)

2011. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazóként felvesznek, bár ahhoz valamit nagyon jól kell csinálni vagy oda kell protekció. De az évközi gyakokhoz megkövetelik azt az átlagot (sajnos, mert attól hogy valaki droid módon tanul, lehet hogy több az értelmes ember 3-as átlaggal)

A protekcióra meg azt írtam nem árt, nem azt, hogy anélkül kösd fel magad, azért szerintem mindenki érti a kettő között a különbséget.

2011. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsük el,hogy aki ügyész szeretne lenni,annak szüksége van egy sajátos gondolkodás és egy nagyon erős jellemre. Kegyetlen szak. Ott félre kell tenni minden emberi érzést. Ezt tartsd szem előtt!
2012. jan. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!